Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Sieć niezidentyfikowana, router dlinkgo go-rt-n150 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Sieć niezidentyfikowana, router dlinkgo go-rt-n150 (/siec-niezidentyfikowana-router-dlinkgo-go-rt-n150-30522-t)



Sieć niezidentyfikowana, router dlinkgo go-rt-n150 - pagulhan - 01.02.2013 16:21

Sprawa ma się tak: komputer z win7 na pokładzie jest dodany do listy urządzeń podłączonych do routera. Telefon bez problemu łączy się z routerem i śmiga w nim wifi. Komputer natomiast cały czas wykrywa sieć jako niezidentyfikowaną. Próbowałem resetować zaporę, nie działa. Próbowałem metod z rejestrem z waszego tutoriala, też nie działa. Pisałem na sevenforums, dostałem odp. odnośnie zmiany ustawień w zarządzaniu siecią bezprzewodową, ale tam wszystko jest tak ustawione, jak mi polecono. Zwyczajnie windows za nic w świecie nie chce ustawić sieci jako domowej. Ściągnąłem najnowszą wersję firmweru dla routera i dalej nic. Co dalej? Dlaczego sieć ciągle jest publiczna niezidentyfikowana?

Usunąłem antywirusa, bez zmian.


RE: Sieć niezidentyfikowana, router dlinkgo go-rt-n150 - thermalfake - 02.02.2013 14:06

Podstawowe pytanie, czy system dostaje odpowiedź jeśli puścisz ping na adres ip bramki ?
Bo jeśli nie to masz prawdopodobnie odpowiedź. To co odpowiada za identyfikację sieci to usługa "Rozpoznawanie lokalizacji w sieci". Wynika z niej iż system nie ma ustawionej domyślnej bramki (gateway) lub jest nieosiągalny). Sprawdź cz\y ta usługa jest uruchomiona

Cytat:Zbiera i magazynuje informacje o konfiguracji sieci i powiadamia programy o zmianach tych informacji. Jeśli ta usługa zostanie zatrzymana, informacje o konfiguracji mogą być niedostępne.
Proces: C:\Windows\System32\svchost.exe -k NetworkService
Nazwa systemowa: NlaSvc
Domyślnie: Automatyczny
Logowanie jako: Usługa sieciowa
Od czego zależny: Sterownik protokołu TCP/IP, Usługa interfejsu magazynu sieciowego, NSI Proxy service driver, Zdalne wywoływanie procedur (RPC), Program mapowania punktów końcowych wywołań RPC, Program uruchamiający proces serwera DCOM
Co zależy od niego: Automatyczne konfigurowanie bezprzewodowej sieci WAN, Usługa listy sieci, Dostawca grupy domowej

Coś więcej w temacie masz do poczytania tu
http://blogs.technet.com/b/networking/archive/2010/09/08/network-location-awareness-nla-and-how-it-relates-to-windows-firewall-profiles.aspx