Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Automatyczne logowanie po usunięciu konta w Windows 7. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Automatyczne logowanie po usunięciu konta w Windows 7. (/automatyczne-logowanie-po-usunieciu-konta-w-windows-7-30457-t)



Automatyczne logowanie po usunięciu konta w Windows 7. - gkdrobny - 30.01.2013 14:56

Witam,
Szukałem na forum info jak rozwiązać mój problem, ale nie udało mi się to dlatego zakładam nowy temat.

Problem dotyczy Windows 7 PRO x64. Po utworzeniu konta z ograniczeniami zostało ono ustawione jako konto do automatycznego logowania. Następnie konto to zostało osunięte i nie można zalogować się do systemu. Start systemu zatrzymuje się na logowaniu podając dane konta, które usunąłem. Nie widzi pozostałych kont, a wpisanie ręczne danych nic nie daje. Tryb awaryjny również się nie uruchamia ponieważ nie mogę się zalogować.

Sprawa jest o tyle poważna, że instalując nowy system stracę licencję do ważnego programu. Dlatego muszę się zalogować, żeby ją wyeksportować.

Co robić? Grzesiek.


RE: Automatyczne logowanie po usunieciu konta :( - thermalfake - 30.01.2013 21:17

Do tego mogą posłużyć system ratunkowe (linuxowe czy popularny mini XP w pakiecie hirensa) o ile wystarczy tylko przekopiować plik(i) zabezpieczające licencję. Jeśli musisz odpalić do tego jakiś dedykowany program to już gorzej.


RE: Automatyczne logowanie po usunięciu konta w Windows 7 - gkdrobny - 01.02.2013 21:54

Problem rozwiązałem troszkę przypadkowo. Uruchamiając system spowodowałem jego nagłe wyłączenie (trzymany przycisk zasilania). Przy ponownym uruchomieniu włączyłem opcję odzyskiwania systemu i na 3 z 4 kompów przywróciło mi użytkowników co pozwoliło się zalogować. Z ostatnim było gorzej bo przywracał system już po usunięciu kont i problem pozostawał niezmieniony. Przy logowaniu miałem dwa konta: student (to które usunąłem, a było ustawione do automatycznego logowania) i drugie bez ikony i nazwy (jakby uszkodzone). Wybrałem to drugie i wpisałem dane: user01 (konto ustawione automatycznie przez system po recovery - tak zauważyłem na innych kompach z tej serii) i hasło user03 (takie było hasło do konta user03 - po recovery ktoś zmienił tylko nazwę konta z user01 na user03 po czym ustawił hasło user03). Zdziwiony byłem ale poszło. Licencje uratowane i wszystko działa.

Dziękuję za chęci. Pozdrawiam.


Automatyczne logowanie po usunięciu konta w Windows 7 (rozwiązany) - Zguba25 - 01.02.2013 22:00

Wątek rozwiązany.