Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Brak dostępu do sieci/problem z podłączeniem się do routera TP-Link TP-W8901G - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Brak dostępu do sieci/problem z podłączeniem się do routera TP-Link TP-W8901G (/brak-dostepu-do-sieci-problem-z-podlaczeniem-sie-do-routera-tp-link-tp-w8901g-30400-t)



Brak dostępu do sieci/problem z podłączeniem się do routera TP-Link TP-W8901G - mtbikeer - 28.01.2013 16:14

Witam

mam problem z podłączeniem się do routera TP-Link TP-W8901G. Mam dwa komputery stacjonarne podłączone kablem do routera. Dzisiaj jeden z nich nie może się podłączyć, natomiast drugi działa bez problemu.
Mam Windows 7 Ulitmate, łącze Netia na kablu TPsa.
Karta sieciowa Atheros ar8151, zintegrowana.
W ustawieniach nic wcześniej nie robiłem, przestał działać o tak.

Co do tej pory zrobiłem:
- odinstalowałem serowniki karty sieciowej i zainstalowałem na nowo,
- format c i ponowna instalacja Windowsa,
- podłączyłem inny router, ten od Netii - problem nadal taki sam,
- resetowałem router

Wklejam zdjęcia z CMD ipconfi /all.
Nie mam już pomysłów. Proszę o pomoc.


RE: Brak dostępu do sieci/ Problem z podłączeniem się do routera TP-Link TP-W8901G - thermalfake - 28.01.2013 19:44

Myślę, że dowolne distro systemu ratunkowego powinno wskazać czy jest ona uwalona po zmianie kabla sieciowego wpinanego obojętnie do któregokolwiek routera.


RE: Brak dostępu do sieci/ Problem z podłączeniem się do routera TP-Link TP-W8901G - mtbikeer - 28.01.2013 20:11

przed awarią komputer nie był wpinany do innych routerów.Sam kabel też jest dobry.

Ma ktoś jakiś pomysł?


RE: Brak dostępu do sieci/ Problem z podłączeniem się do routera TP-Link TP-W8901G - Magnetar - 29.01.2013 02:44

Pokaż ipconfig /all z komputera, który działa.


RE: Brak dostępu do sieci/ Problem z podłączeniem się do routera TP-Link TP-W8901G - mtbikeer - 29.01.2013 07:45

Dodaję zdjęcie ipconfig /all z działającego komputera.

Czy to może być wina wirusa?


RE: Brak dostępu do sieci/ Problem z podłączeniem się do routera TP-Link TP-W8901G - Magnetar - 30.01.2013 00:23

Wklep ręcznie adres, zobaczymy co się stanie...

[attachment=5098]


RE: Brak dostępu do sieci/ Problem z podłączeniem się do routera TP-Link TP-W8901G - thermalfake - 30.01.2013 20:21

System legal, zupełnie świeży system bez danych czy są jakieś na innych partycjach lub przeniesione na partycję systemową ?
Sieciówka integra na płycie głównej ? Sterowniki z jakiej strony ? Jaki ustawiony jest tryb szybkości i dupleksu (zaawansowane ustawienia karty sieciowej).

Pisałem - weź do ręki jakikolwiek system ratunkowy, odpal go (nie trzeba nic instalować) i zobacz czy po automatycznych ustawieniach masz internet. Najprostsze rozwiązania sprawdzenia sprzętu. Zrobiłbyś i było by wiadomo co robić dalej a tak co osoba to inny pomysł i na razie do niczego nie prowadzi.