Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z instalacja win7 na komputer bez żadnego Windowsa - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Problem z instalacja win7 na komputer bez żadnego Windowsa (/problem-z-instalacja-win7-na-komputer-bez-zadnego-windowsa-30282-t)



Problem z instalacja win7 na komputer bez żadnego Windowsa - gorna123 - 24.01.2013 23:51

Mój problem jest dość głupi i dla mnie troche skomplikowany, gdyż pierwszy raz spotykam się z takim 'czymś' , może miałem odrobine pecha . A więc rozpoczynając od początku, chciałem zrobić formata i moj problem pojawia sie w chwili kiedy oczyściłem dysk z windowsem na pare minut wyłączyli mi prąd. Myślałem, ze instalacja się wznowi, ale jednak nie. Teraz jak próbuję włączyć komputer pojawia mi się napis 'brak bootmgr' i skrót do ponownego włączenia komputera, a jak chce zainstalować Windowsa instalacja zatrzymuje mi się w punkcie 'instalator rozpoczyna pracę' . Nie mogę go ani odpalić ani wgrać nowego Windowsa, ma ktoś jakiś dobry pomysł ?


RE: Problem z instalacja win7 na komputer bez zadnego Windowsa - thermalfake - 25.01.2013 23:46

Prawdopodobnie w momencie wyłączenia prądu posypał się układ logiczny, system plikowy na dysku.
Wchodzimy do WinRE za pomocą Shift+F10 po uruchomieniu instalatora i za pomocą narzędzia diskpart czyścimy cały dysk.
diskpart
list disk
select disk numer dysku z poprzedniego polecenia
clean
exit