Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Firefox strasznie zamula - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Firefox strasznie zamula (/firefox-strasznie-zamula-30260-t)



Firefox strasznie zamula - terragady - 24.01.2013 17:17

Witam, mam problem z przeglądarką Firefox, w sumie do końca nie wiem czy chodzi o firefoxa czy o coś innego, ale od jakiegoś czasu strasznie zamula. Podczas pisania czegokolwiek są takie zwiechy, że ja coś pisze a to pokazuje się dopiero po chwili, takie opóźnienie, przewijanie stron łapie lagi, nie jest to płynne, tylko takie zamulone trochę, jak np w grach o wysokich wymaganiach gdy mamy słaby sprzęt. Nawet jak otwieram menu firefoxa to mi w nim zamula jak najeżdżam myszką. Sprzęt mam w miarę dobry, 4gb ramu, pracuję na win7 x86. Może to comodo blokuje coś? Ale jak go wyłączam to też tak się dzieje.
Ogólnie nie jest to zawsze, czasem to ustaje a za chwilę znów jest, ale częściej jest niż nie ma Może jakieś ustawienia mam wprowadzone? Ale chyba nie bo nic nie cpykałem nawet w about:config. Aktualizuję na bieżąco firefoxa. Może to dlatego że już tyle wersji przeleciało a ja mam dalej swoje stare ustawienia i w ogóle?

Jeszcze jeden objaw: zmienia mi się czcionka w tytułach zakładek (i na stronach też ale nie wszystkie), teraz jest np bardzo wyraźna fajna a czasami jest taka jakby rozmyta, te literki takie jakby "roztrzęsione".

W opcjach FF jest takie okienko "korzystaj z akceleracji sprzętowej, jeśli dostępna" czy to domyślnie powinno być włączone czy wyłączone?


RE: Firefox strasznie zamula - largi - 25.01.2013 20:25

1. W rozszerzeniach doinstaluj Adblock

2. Doinstaluj Fasterfox tam dwa ci się pokażą weź ten bez "lite" - ustaw tryb turbo.


Jak coś to pisz;-)


RE: Firefox strasznie zamula - peciaq - 26.01.2013 11:13

Przed radami largi przeinstaluj jeszcze Firefoxa całkowicie, usuń go a potem wszystkie jego pozostałości, zainstaluj na nowo i wtedy AdBlock i Fasterfox. Akcelerację sprzętową po prostu potestuj, zobacz na którym ustawieniu to lepiej wygląda.


RE: Firefox strasznie zamula - largi - 26.01.2013 15:25

Możesz jeszcze np. użyć ccleaner, fajny programik. Czyści rejestr oraz pliki np. dane przeglądarki bo po pewnym czasie przeglądarka puchnie jak windows Cwaniak i prosi się o porządek. po tych zabiegach, zrób sobie defraga i powiedz czy coś pomogło, w razie wu pisz, pomyślimy dalej.