Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Laptop się wyłącza podczas grania wskutek błędu 'Kernel Power (41)' - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Laptop się wyłącza podczas grania wskutek błędu 'Kernel Power (41)' (/laptop-sie-wylacza-podczas-grania-wskutek-bledu-kernel-power-41-30187-t)



Laptop się wyłącza podczas grania wskutek błędu 'Kernel Power (41)' - humbak - 22.01.2013 19:47

Mam laptopa Acer 5755G od T-mobile pół roku. Od kilku miesięcy zaczął się problem, otóż gdy gram w jakąś grę (wymagającą) to po kilku, kilkunastu minutach się wyłączy. Odkryłem że to przez błąd Kernel power (41). Szukałem rozwiązań na różnych forach, aktualizowałem sterowniki itp. Proszę o pomoc! Parametry mojego laptopa:
procesor: Intel Core i5-2430M CPU @ 2.40GHz Ram: 4GB Karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 540M / Intel HD Graphics 3000 (?) Płyta główna: Acer Apire 5755G (Dane odczytane z programu AIDA64)


RE: Błąd Kernel Power. Laptop się wyłącza podczas grania. - bqb - 22.01.2013 23:37

Trzeba wykluczyć problem sprzętowy - odpal program do obciążania procesora komputera (znajdziesz na forach poświęconych podkręcaniu procesora) - nie wskażę w chwili obecnej właściwego programu, gdyż dawno nie bawiłem się w podkręcanie procesora. Później uruchom jakiś program diagnostyczny do testowania pamięci - Gold Memory lub Memtest. Jak nie będzie błędów, to program do obciążania karty graficznej np 3DMark. Jak i tu będzie OK, to trzeba będzie szukać dalej.


RE: Błąd Kernel Power. Laptop się wyłącza podczas grania. - humbak - 23.01.2013 16:33

Zrobiłem wszystkie testy. Procesor OK Karta graficzna OK Pamięć RAM OK


RE: Błąd Kernel Power. Laptop się wyłącza podczas grania. - thermalfake - 23.01.2013 17:45

Zrób archiwizację i przywróć system. Odpal jakąś wymagającą grę. O ile problem będzie się powtarzał to jest to uszkodzenie płyty głównej i kwalifikuje się do zgłoszenia serwisowego.

Cytat:Zrobiłem wszystkie testy. Procesor OK Karta graficzna OK Pamięć RAM OK

Jak ktoś prosi o diagnostykę to lepiej jest na screenach pokazać czym było robione i jakie są rezultaty. Nie raz się spotkałem, że memtest86 tutaj robili na góra kilkanaście minut.