Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z wyświetlaniem niebieskiej barwy w Photoshopie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Problem z wyświetlaniem niebieskiej barwy w Photoshopie (/problem-z-wyswietlaniem-niebieskiej-barwy-w-photoshopie-30133-t)



Problem z wyświetlaniem niebieskiej barwy w Photoshopie - Hansss - 21.01.2013 12:11

Witam, mam problem z wyświetlaniem wszystkich niebieskich odcieni w photoshopie.
Widać to na poniższej fotografii, dlaczego fotografii, ponieważ zapisany obraz wygląda normalnie. Zdjęcie
Jak już mówiłem dotyczy to tylko odcieni niebieskiego koloru, widać to na poniższym zdjęciu. Zdjęcie

Zdjęcie przedstawiające jednoznacznie sytuację.

Zauważyłem również, że jeżeli w wartości rgb R wynosi 0, zawsze jest tworzony czarny kolor, bez znaczenia mają pozostałe elementy trybu (G i B ).

Problem ten nie istnieje w Gimpie.
Próbowałem usunąć ustawienia photoshop'a, lecz nic to nie dało, podobnie jak praca z różnymi trybami kolorów rgb (wybierałem różne profile), natomiast reszta trybów działa normalnie.
Proszę o pomoc.



EDIT Z 21.01, 15:17

Bardzo ważna rzecz, zapomniałem że mam kartę zintegrowaną z procesorem, tak więc podłączyłem się i zauważyłem że obraz jest wyświetlany normalnie.
Kartę jaką mam to HD7850-DC2-2GD5-V2 (link do strony producenta).
Teraz, moje pytanie co mam zrobić z taką kartą, da się może to jakoś ustawić/naprawić czy wymienić na inną?
Już raczej Hardware.