Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Aktualizacja BIOS-u przy pomocy InsydeFlash - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Aktualizacja BIOS-u przy pomocy InsydeFlash (/aktualizacja-bios-u-przy-pomocy-insydeflash-30115-t)



Aktualizacja BIOS-u przy pomocy InsydeFlash - CoroDaNem - 20.01.2013 15:34

Witam.

Od dwóch lat jestem posiadaczem notebooka HP Pavilion dv6-3040ew i przez te dwa lata męczy mnie nieprzerwanie intensywna praca wentylatora. Rozwiązaniem tego problemu jest zaktualizowanie BIOS-u. Pobrałem ze strony producenta odpowiednie pliki i zatrzymałem się w tym momencie:

[Obrazek: c02861311.gif]

Czy po kliknięciu "Start" wszystko pójdzie automatycznie, czy będę musiał wprowadzać dodatkowe "dane"?


RE: Aktualizacja BIOS-u przy pomocy InsydeFlash - thermalfake - 20.01.2013 19:52

Po automacie. Tylko podłącz zasilacz.


RE: Aktualizacja BIOS-u przy pomocy InsydeFlash - CoroDaNem - 23.01.2013 17:29

Czyli po prostu wystarczy kliknąć"Start"? Na 100%? Już to wcześniej robiłeś?


RE: Aktualizacja BIOS-u przy pomocy InsydeFlash - largi - 25.01.2013 20:40

(23.01.2013 17:29)CoroDaNem napisał(a):  Czyli po prostu wystarczy kliknąć"Start"? Na 100%? Już to wcześniej robiłeś?



HP tak mają kolega ma to samo, niestety, ostro mu się grzeje, ale szczerze to ci powiem, że nie wiem czy aktualizacja BIOS pomoże próbuj tak Kliknij start, ale podłącz kompa do zasilacza, w razie WU, jak masz cienka baterie, żebyś potem się nie rozczarował.

Ogólnie możesz poszukać wiatraka, do tego modelu, możliwe że łożyska już się wyrobiły, bądź kupić dodatkowe chłodzenie - "podstawka pod laptopa" na allegro tego jest multum do wyboru do koloru.


Jak coś to pisz. Chętnie ci pomogę.


RE: Aktualizacja BIOS-u przy pomocy InsydeFlash - thermalfake - 25.01.2013 23:30

Program flashujący Insyde nawet nie puści dalej bez podłączenia zasilacza.
Na YT są filmiki można zobaczyć, to nie boli.

Cytat:Ogólnie możesz poszukać wiatraka, do tego modelu, możliwe że łożyska już się wyrobiły,

Jak mogły wyrobić się łożyska skoro wicher chodzi non stop na maksymalnych obrotach. Słychać popiskiwania lub wicher jest niewyważony ? Klasycznie - trzeba sprawdzić czy w środku kłaczki kurzu już się nie zalęgły, zmienić pastę cpu o nie gorszej specyfikacji przewodności cieplnej, sprawdzić termoobieg w heatpipie. Dużo mniejsze prawdopodobieństwo podawania bzdurnej temperatury i ustawienie przez bios obrotów do określonego progu ustawionego przez producenta. Tylko raz miałem w rękach taki przypadek. Więc najpierw tak bym posprawdzał zanim zaczniecie niekoniecznie sprawdzone zakupy.


RE: Aktualizacja BIOS-u przy pomocy InsydeFlash - largi - 26.01.2013 06:59

Wymiana pasty i odkurzenie bebechów, fakt, pominąłem to, aczkolwiek wydatek 20 zł za dodatkowe chłodzenie pod USB nie uważam za zbędny wydatek.

Ja np. teraz mam Acera Aspire 5750G wiatrak tylko chodzi wtedy głośniej jak tryb turbo się załączy. Ale inna firma inna specyfikacja itp.