Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem z kartą graficzną po odinstalowaniu sterowników. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Problem z kartą graficzną po odinstalowaniu sterowników. (/problem-z-karta-graficzna-po-odinstalowaniu-sterownikow-30064-t)



Problem z kartą graficzną po odinstalowaniu sterowników. - Krzychu21 - 18.01.2013 12:37

Witam. Nie wiedziałem, jak inaczej nazwać ten problem, to też napisałem tak. Nie wiem czy pisać wszystko dokładnie czy w skrócie i później dopiszę. Może zacznę od tego, posiadam dwie karty graficzne - nvidia geforce 8600gt, na której pojawiają się artefakty, ale ogólnie działa całkiem ok. I druga - AMD Radeon 6450. W monitorze mam tylko niebieskie wejście, w Radeonie białe, toteż wczoraj zakupiłem adapter - przejściówkę, nie wiem dokładnie, jak to się nazywa. Wszystko działało w miarę sprawnie, aczkolwiek był problem z grami, toteż chciałem zrobić reinstall sterów, wchodzę w menedżer urządzeń, klikam na karcie odinstaluj i tu nagle czarny obraz mi się robi, zresetowalem kompa, wszystko działa do momentu Trwa uruchamianie systemu Windows, potem słyszę normalnie dźwięki systemu a obraz staje na tym i dalej nie reaguje. Dodam, że na karcie nvidia po zastosowaniu takiej operacji po prostu po restarcie systemu instalowały się sterowniki, a na tej obraz jest czarny... Wiem, mój błąd, że tak zrobiłem, ale czy da się to jakoś naprawić?


RE: Problem z kartą graficzną po odinstalowaniu sterowników - peciaq - 19.01.2013 00:51

Spróbuj usunąć sterowniki programem Driver Sweeper.


RE: Problem z kartą graficzną po odinstalowaniu sterowników - bqb - 20.01.2013 01:48

Czy te dwie karty masz jednocześnie w kompie?


RE: Problem z kartą graficzną po odinstalowaniu sterowników - Krzychu21 - 20.01.2013 12:41

Oczywiście, że nie.


RE: Problem z kartą graficzną po odinstalowaniu sterowników - bqb - 20.01.2013 18:19

Podczas startu systemu uruchom tryb awaryjny z obsługą sieci (po "zniknięciu" biosu wciskasz F8 szybko i wielokrotnie - nigdy nie wiem, kiedy jest ten moment, że wystarczy raz), pościągaj odpowiednie sterowniki, odinstaluj całkowicie stare i zainstaluj nowe. Coś Ci się poprzestawiało w ustawieniach monitorów i dlatego ten efekt.


RE: Problem z kartą graficzną po odinstalowaniu sterowników - Krzychu21 - 20.01.2013 18:28

Zrobiłem trochę inaczej, wszedłem w tryb awaryjny (dopiero za którymś razem się udało), w menedżerze urządzeń odinstalowałem stery do karty graficznej, uruchomiłem kompa normalnie, stery się zainstalowały i jak na razie wszystko działa. Dzięki za pomoc Cwaniak


Problem z kartą graficzną po odinstalowaniu sterowników (rozwiązany) - Zguba25 - 20.01.2013 18:40

Wątek rozwiązany.