Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7, XP i Linux na jednym komputerze, jak przygotować? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (/dyskusja-ogolna-5-f)
+--- Wątek: Windows 7, XP i Linux na jednym komputerze, jak przygotować? (/windows-7-xp-i-linux-na-jednym-komputerze-jak-przygotowac-2993-t)



Windows 7, XP i Linux na jednym komputerze, jak przygotować? - sirmantra - 10.12.2009 18:19

Ok! Wiem że nazwa tematu za dużo nie mówi, ale już tłumacze o co mi chodzi!
Otóż chciałbym mieć na 1 DVD: instalkę Windows 7, instalkę XP i jeszcze jakiś linux w wersji live! Wszystko chciałbym wybierać z jakby menu startowego (hiren's boot cd ma podobnie).

Czy jest w ogóle taka możliwość? Czy da się to zrobić? Czekam na propozycje...


RE: A'la GRUB na DVD! - HrabiaHodon - 10.12.2009 19:01

Za pomocą programu nLite może ci się uda.


RE: Windows 7, XP i Linux na jednym komputerze, jak przygotować? - matrix0739 - 24.12.2009 22:54

Zrób sobie z tego obraz iso programem daemon albo imgBurn przenieś na płytę DVD i po kłopocie resztę będziesz odpalał po kolei.


RE: Windows 7, XP i Linux na jednym komputerze, jak przygotować? - Nostromo - 24.12.2009 23:12

matrix0739
jak sądzisz czy coś takiego dałoby się zrobić na USB, może masz jakiś patent?
pozdrawiam


RE: Windows 7, XP i Linux na jednym komputerze, jak przygotować? - matrix0739 - 25.12.2009 18:12

Chodzi ci zapewne Nostromo o pendrive czy z niego się da tak? Mam na to sposób z jednego Windowsa nie rób obrazu z reszty możesz zrobić po zainstalowaniu tego pierwszego z którego nie robiłeś obrazu, ale żeby go zainstalować musisz zmienić opcję boot, ustawić na pierwszy napęd kontrolery usb. Resztę odpalasz już z podsystemu przez np. daemon tools i po kłopocie. Proszę o naciśnięcie pomogłem jeżeli tak jest.