Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
ROZWIĄZANIE problemu z flash.ocx - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: ROZWIĄZANIE problemu z flash.ocx (/rozwiazanie-problemu-z-flash-ocx-29909-t)



ROZWIĄZANIE problemu z flash.ocx - Smokofenek - 13.01.2013 13:51

Widziałem w necie, że wiele osób miało problem z brakiem pliku flash.ocx. Sam miałem taki problem, niestety na żadnej z odwiedzonych przeze mnie stron czy forów nikt nie znał jednoznacznej odpowiedzi.

Ja przykładowo miałem taki problem:

"Ten program wymaga składnika flash.ocx, który nie wchodzi już w skład systemu Windows"

Ludzie doradzali reinstalkę Flasha lub wejście w folder "C:/Windows/System32/Macromed/Flash" i edytowanie pliku, którego tam nawet nie było.

A co trzeba było zrobić? Odpowiedź jest prosta.
Trzeba zainstalować wersję flasha pod Internet Explorera! Tak, w tym był problem. Gdy instalowało się wersję dla "innych przeglądarek", pliku flash.ocx nie było. I to tyle.

Jeśli ta metoda nie zadziała to dajcie znać. Mnie bez problemu plik się nagle pojawił i niedziałający wcześniej program zaczął działać.

To wszystko Uśmiechnięty Mam nadzieję, że pomogłem.


RE: ROZWIĄZANIE problemu z flash.ocx - thermalfake - 13.01.2013 15:33

Ameryki nie odkryłeś. Jest osobny Flash dla FF/Opery/Chrome w postaci pluginu i osoby dla IE w postaci kontrolki ActiveX.
Logicznym jest, że spoza IE nie da się zainstalować nic innego jak plugin.
Ścieżki podajemy z backslasha C:\Windows\System32\Macromed\Flash