Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Sieć publiczna, niezidentyfikowana. Brak dostępu do internetu. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Sieć publiczna, niezidentyfikowana. Brak dostępu do internetu. (/siec-publiczna-niezidentyfikowana-brak-dostepu-do-internetu-29907-t)



Sieć publiczna, niezidentyfikowana. Brak dostępu do internetu. - Bobson834 - 13.01.2013 13:48

Witam, byłem posiadaczem Windowsa XP i tam wystarczyło, że podłączyłem kabel ethernet (skrętka RJ45) i po chwili mogłem cieszyć się dostępem do internetu. Problemy zaczęły się gdy postanowiłem zmienić system na Win7 Ultimate. Po podłączeniu kabla, w centrum sieci i udostępniania pokazuje mi tę sieć jako sieć publiczną (mimo, że wcześniej wybierałem sieć domową) niezidentyfikowaną i nijak nie mogę sobie z tym poradzić. Nie mogę zmienić na sieć domową ponieważ w Centrum sieci i udostępniania (obok ikony ławeczki i pod nazwą sieci) napis "Sieć publiczna" jest oznaczona kolorem szarym.

Czy ktoś mógłby pomóc mi z tym problemem? Z góry dziękuję i pozdrawiam.


RE: Sieć publiczna, niezidentyfikowana. Brak dostępu do internetu. - thermalfake - 13.01.2013 15:06

Proszę zainstalować odpowiedni sterownik karty sieciowej ze strony producenta (prawdopodobnie płyty głównej o ile to onboard). Potem z wiersza poleceń pokazać wynik polecenia ipconfig/all i spróbować spingować bramę czyli ping 192.168.x.x (wpis bramki z poprzedniego polecenia).