Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Windows 7 nie chce się instalować. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Windows 7 nie chce się instalować. (/windows-7-nie-chce-sie-instalowac-29894-t)



Windows 7 nie chce się instalować. - olcia92 - 12.01.2013 22:30

Witam, bardzo proszę o pomoc.
Posiadam sprzęt komputerowy firmy HP elite 7000 mt. z zakupionym komputerem otrzymałem orginalne oprogramowanie na trzech płytach, Windows 7 home premium. Po sfinalizowaniu instalacji przy uruchomianiu wyskakuje komunikat "System Windows nie może ukończyć instalacji. Aby zainstalować system Windows na tym komputerze, uruchom ponownie instalację. Tak w kółko i w kółko, Smutny zepsuty dysk wymieniłem na nowy, instalowałem oprogramowanie, dopiero przy wymianie na trzeci dysk twardy, zaczął się pojawiać ten błąd. Bardzo proszę o pomoc, z gory ślicznie dziękuję. Pozdrawiam.


RE: Windows 7 nie chce się instalować - thermalfake - 13.01.2013 17:44

Póki co zadałem to pytanie na oficjalnym anglojęzycznym forum HP.
Można spróbować postawić OEM'owy system a klucz wpisać z naklejki.
Jedynie co mi obecnie przychodzi na myśl to sprawdzenie logów, pliki można wydobyć dowolnym distro systemu ratunkowego
C:\$WINDOWS.~BT\Sources\Panther\setupact.log -> zawiera informacje dotyczące akcji wykonywanych podczas instalacji.
C:\$WINDOWS.~BT\Sources\Panther\setuperr.log -> zawiera informacje dotyczące błędów występujących podczas instalacji
c:\windows\Panther - tam też zajrzyj.

Ostatnia możliwość to kontakt z supportem HP.


RE: Windows 7 nie chce się instalować - thermalfake - 14.01.2013 21:21

Dostałem info z forum HP o tym samym rozwiązaniu - instalujemy tę samą wersję ale OEM'a (takiego ze sklepu, nośnik można pożyczyć). Aktywujesz system ze swojego nalepionego klucza.
Powodem mogła być zmiana dysku na mniejszy lub dodatkowo inna zmiana sprzętowa. Tak bynajmniej ktoś wspomniał.


RE: Windows 7 nie chce się instalować - olcia92 - 14.01.2013 22:32

w porządku, bardzo dziękuję za zaangażowanie i pomoc Uśmiechnięty dziękuję raz jeszcze, pozdrawiam. Uśmiechnięty


Windows 7 nie chce się instalować (rozwiązany) - Zguba25 - 14.01.2013 22:35

Wątek rozwiązany.