Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Klucz zabezpieczeń sieci poprawny tylko na jednym z 3 komputerów - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Klucz zabezpieczeń sieci poprawny tylko na jednym z 3 komputerów (/klucz-zabezpieczen-sieci-poprawny-tylko-na-jednym-z-3-komputerow-29565-t)



Klucz zabezpieczeń sieci poprawny tylko na jednym z 3 komputerów - gosia24 - 02.01.2013 21:14

Niedawno zakupiłam router PENTAGRAM sieć od 5 lat neostrada.
Mam 2 laptopy na których jest system Windows Vista i komputer z systemem Windows 7.
Na jednym z laptopów normalnie odbiera siec bezprzewodowo, a na komputerze i drugim laptopie po wpisaniu hasła zabezpieczen sieci wyskakuje monit "błędne hasło lub klucz zabezpieczeń sieci, jakim cudem skoro na laptopie na którym dziala internet wpisane jest to samo haslo które wpisuje na tamtych?? zmienilam nawet haslo i dalej to samo na jednym dziala na innych nie!? Dodam ze na kablu dziala tylko problem z polaczeniem bezprzewodowo. Moze brak jakiegos sterownika bo na komputerze byla reinstalacja i na tym jednym laptopie tez, ale z drugiej strony jak mialam liveboxa to nawet po reinstalacji zawsze bez problemu mozna bylo sie polaczyc. Pomozcie prosze, jak to jest mozliwe?


RE: POMÓŻCIE ! mam 2 laptopy i komputer a sieć internetowa działa tylko na jednym - thermalfake - 02.01.2013 21:44

Na każdym z trzech sprzętów pokazać wynik poleceń
ipconfig/all
netsh wlan show all
Zrzuty ekranowe z ustawień routera (wireless) też by się przydało pokazać.


RE: Klucz zabezpieczeń sieci poprawny tylko na jednym z 3 komputerów - gosia24 - 03.01.2013 12:46

W zalączniku przesyłam wszystko o co prosiles jesli jest jeszcze cos potrzebne daj znac
[attachment=5020]

dodam, ze internet chodzi na laptopie acer


RE: Klucz zabezpieczeń sieci poprawny tylko na jednym z 3 komputerów - thermalfake - 03.01.2013 19:28

Tamte dwa z Vistą mają ustawione szyfrowanie WPA, natomiast komputer z Win 7 ma ustawione szyfrowanie WEP więc nie ma prawa działać. Proszę ręcznie dodać profil sieciowy w Win 7 o nazwie ssid PENTAGRAM (centrum sieci i udostępniania) z odpowiednim szyfrowaniem tak jak jest to ustawione w routerze. Proszę sprawdzić także aplikację zarządzającą kartą bezprzewodową jak tam są wykrywane sieci i typy zabezpieczeń.


RE: Klucz zabezpieczeń sieci poprawny tylko na jednym z 3 komputerów - gosia24 - 03.01.2013 22:45

"Proszę sprawdzić także aplikację zarządzającą kartą bezprzewodową jak tam są wykrywane sieci i typy zabezpieczeń."
Gdzie znajduje się aplikacja zarzadzajaca karta sieciowa? gdzie to sprawdzic?


RE: Klucz zabezpieczeń sieci poprawny tylko na jednym z 3 komputerów - peciaq - 04.01.2013 13:11

Przy instalacji karty sieciowej prawdopodobnie instalowałaś do niej jakieś oprogramowanie, tzw. menedżera. Nie wiem jaką masz bo nie podałaś ale po nazwie powinnaś odnaleźć, a jak nie to systemowym narzędziem do zarządzania sieciami, do którego trafisz przez Panel sterowania -> Sieć i Internet, itd.


RE: Klucz zabezpieczeń sieci poprawny tylko na jednym z 3 komputerów - thermalfake - 05.01.2013 20:25

Najszybciej otwierając Centrum sieci i udostępniania, potem Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi. Klikamy na profil naszej sieci i z zakładki Zabezpieczenia wybieramy to co mamy na innych laptopach czyli WPA-Personal i AES lub TKIP (zależnie od ustawienia w routerze).

Z kartami Edimax'a może być dołączone oprogramowanie zarządzające Edimax Utility bądź wytwórcy chipsetu na tym urządzeniu Ralink Utility (dostępne na liście programów).

[Obrazek: setupkb.jpg]