Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Komputer nie czyta płyty z Windowsem - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Komputer nie czyta płyty z Windowsem (/komputer-nie-czyta-plyty-z-windowsem-29562-t)



Komputer nie czyta płyty z Windowsem - TomekKul - 02.01.2013 18:22

Witam,

Chciałem się was poradzić. Otóż chciałbym dokonać tzw formatu partycji na której mam Windows 7 Ultimate oraz inne programy z uwagi na bardzo dawneee zainstalowanie tego systemu 64 bitowego. Jednak gdy umieszczam płytę z Windowsem podczas startu systemu i po zmianie ustawień w BIOSie na to aby najpierw był odczytywany CD-ROM niestety żadnej reakcji nie ma ze strony komputera. Sprawdzałem na dwóch napędach, płyta DVD 5 z inny Windowsem jest odczytywana - startuje, płyta DVD9 z Windosem 7 nie startuje już... Czy możecie mi jakoś pomóc ? zapewne będzie potrzebna wam marka i model płyty głównej ? Wszystkie inne informacje zamieściłem chyba. Dzięki.


RE: Komputer nie czyta płyty z Windowsem - thermalfake - 02.01.2013 20:27

Tu jest problem, że chcesz wypaloną dwuwarstwową płytę dual-layer zbootować.
Tu nie chodzi o model płyty głównej a o model napędu. Na przykład microsoftowe narzędzie do wypalania iso nie zrobi takiego nośnika na krążku 8.5GB