Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem ze wszystkimi pendrive'ami - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Problem ze wszystkimi pendrive'ami (/problem-ze-wszystkimi-pendrive-ami-29500-t)



Problem ze wszystkimi pendrive'ami - rejnold - 31.12.2012 01:52

Witam serdecznie wszystkich.

Niestety to kolejny wątek o niedziałających pendrive'ach. Smutny
Przejrzałem ich już prawie setkę, ale nadal nie znalazłem rozwiązania problemu.

System to Windows 7 wersja 64 bitowa. Model laptopa: HP EliteBook 8770w.
[Obrazek: 00563818375518016082.jpg]

Po podłączeniu pendrive'a (jakiegokolwiek, działającego na innym laptopie) system wykrywa go, instaluje sterowniki - wszystko niby pięknie i cacy. Po dłuższym czasie oczekiwania, około minutowym, słychać trwający ułamek sekundy dźwięk napędu DVD (?). Pendrive pojawia się następnie w moim komputerze jako dysk wymienny pod literą H: jednak nic nie mogę z nim zrobić. Po otworzeniu jest pusty (na każdym z testowanych pendrive'ów na innych komputerach znajdowały się pliki), nie mogę go sformatować ani nic na niego skopiować.

Próba przeniesienia czegokolwiek na pendrive'a kończy się komunikatem: "Nie można znaleźć tego elementu. Prawdopodobnie elementu nie ma już w Komputer. Sprawdź lokalizację pliku i spróbuj ponownie. Dysk wymienny".
W narzędziu Zarządzanie komputerem, Magazyn/Zarządzanie dyskami pendrive się nie pojawia.
Menadżer urządzeń nie pokazuje żadnych problemów.

[Obrazek: 89226495097522871572.jpg]

Usuwałem plik INFCACHE.1, oprogramowanie DaemonTools, aktualizowałem sterowniki - nic nie pomogło. Odinstalowywałem urządzenie pamięci masowej w menadżerze urządzeń - też żadnego efektu.
Dodam, że inne urządzenia działają normalnie pod USB (np. dysk zewnętrzny).

Otwierałem UEFI, było kilka pozycji dotyczących portów USB, ale wolałem nie wprowadzać żadnych zmian, bez wcześniejszej konsultacji z innymi użytkownikami forum.

Z góry dziękuję za chęć pomocy,
mam nadzieję, że coś uda się nam wykombinować w tym temacie Uśmiechnięty


RE: Problem ze wszystkimi pendrive'ami - thermalfake - 01.01.2013 17:21

Możesz udostępnić dziennik zdarzeń systemowych ?
c:\Windows\System32\winevt\Logs\system.evtx


RE: Problem ze wszystkimi pendrive'ami - rejnold - 01.01.2013 17:37

(01.01.2013 17:21)thermalfake napisał(a):  Możesz udostępnić dziennik zdarzeń systemowych ?
c:\Windows\System32\winevt\Logs\system.evtx

Bitte schön.
http://speedy.sh/XUgds/System.rar