Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z połączeniem internetowym z Orange - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Problem z połączeniem internetowym z Orange (/problem-z-polaczeniem-internetowym-z-orange-29335-t)



Problem z połączeniem internetowym z Orange - Furiek - 25.12.2012 09:33

Witam

Mianowicie mam taki problem że mam internet z orange i jest on na karte sim w netbooku od 2-3 dni internet nagle przestał działać tak jak działał poprzednio komputer stoi cały czas w tym samym miejscu lecz jak kiedyś filmy na youtube sie nie mialy potrzeby co chwile buforować tak teraz buforują się co 2 sekundy, pobiera mi po 7 kb/s gdy wcześniej ta prędkość była o wiele większa, jeżeli są jakieś pytania odpowiem na nie jak najszybciej się da i proszę o w miare szybką pomoc


RE: problem z połaczeniem komórkowym - thermalfake - 25.12.2012 14:50

(25.12.2012 09:33)Furiek napisał(a):  mam internet z orange i jest on na karte sim w netbooku

Modem 3G wbudowany w netbooku czy osobny modem usb, jaki model ?

Cytat:komputer stoi cały czas w tym samym miejscu lecz jak kiedyś filmy na youtube sie nie mialy potrzeby co chwile buforować tak teraz buforują się co 2 sekundy, pobiera mi po 7 kb/s gdy wcześniej ta prędkość była o wiele większa

A to czasem pakiecik danych się nie skończył i operator obciął prędkość do następnego okresu rozliczeniowego ?
Puszczanie filmików z YT może szybko taki transfer wykorzystać. Masz zainstalowany jakiś licznik danych i ile przysługuje miesięcznego transferu ?


Cytat:jeżeli są jakieś pytania odpowiem na nie jak najszybciej się da i proszę o w miare szybką pomoc

Tak, wykonaj test łącza - http://www.speedtest.net i wrzuć wynik, może być powtórzony.


RE: problem z połaczeniem komórkowym - Furiek - 26.12.2012 07:18

wbudowany w netbooka jest, model nie wiem czy o to chodzi Broadcom 802.11n
pakiet się jeszcze nie skończył a speedtest sie nawet sie uruchomic nie chceSmutny ten win7 na netbooku to był zły pomysł


RE: problem z połaczeniem komórkowym - thermalfake - 26.12.2012 14:09

(26.12.2012 07:18)Furiek napisał(a):  model nie wiem czy o to chodzi Broadcom 802.11n

To jest moduł karty sieciowej bezprzewodowej.

Cytat:pakiet się jeszcze nie skończył a speedtest sie nawet sie uruchomic nie chceSmutny ten win7 na netbooku to był zły pomysł

Sam sobie tego nie mógł zrobić. Zarchiwizuj swoje dane i przywróć fabryczny system.