Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 i sterowniki do karty graficznej GF430 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Windows 7 i sterowniki do karty graficznej GF430 (/windows-7-i-sterowniki-do-karty-graficznej-gf430-29235-t)



Windows 7 i sterowniki do karty graficznej GF430 - lukasz9186 - 21.12.2012 10:35

Witam!
Jest to mój pierwszy post na tej stronie więc proszę o wyrozumiałość.
Postanowiłem z kilku powodów przejść z mojego starego sprawdzonego XPeka na 7. Instalacja przebiegła pomyślnie, bez żadnych błędów. Zainstalowałem sterowniki do karty pobrane ze strony nvidii i po wymaganym restarcie system nie chce się uruchomić, możliwe jest tylko uruchomienie w trybie awaryjnym. Odinstalowałem więc sterowniki i pozwoliłem aby Windows sam znalazł i zainstalował sterowniki- sytuacja taka sama, pobrałem program któy miał wyszukać odpowiednie sterowniki i je zainstalować - bez zmian, na koniec powróciłem do strony nvidii, gdzie jest opcja aby narzędzia na stronie dobrały sterowniki odpowiednie do konfiguracji mojego komputera, strona znalazła ten sam sterownik co ja w pierwszym punkcie.
Skończyły mi się pomysły co dalej z tym zrobić. Komputer z Win7 działa bezproblemowo do chwili zainstalowania sterownika do grafiki.
Proszę o pomoc i z góry dziękuje za wszelkie sugestie.


RE: Windows 7 i sterowniki do karty graficznej GF430 - peciaq - 21.12.2012 21:48

Zainstaluj za pomocą programu Slim Drivers.


RE: Windows 7 i sterowniki do karty graficznej GF430 - thermalfake - 21.12.2012 23:53

Uzupełnij ten wątek o jakże ważne rzeczy
- dokładna konfiguracja sprzętowa podzespołów
- wersja systemu oraz build (może posłużyć screen z msinfo32.exe), mam nadzieję nie żaden pirat lub po przeróbkach, to się da sprawdzić.
- wersja ściągniętego sterownika nvidii
- czy przed instalacją były ściągane poprawki systemowe, jeśli nie wiesz to w wierszu poleceń wklepać komendę i wkleić ze schowka na forum do znaczników code "wmic qfe list full | clip"
- dokładne opisanie "system nie chce się uruchomić"
- czy przed instalowaniem sterownika grafiki zainstalowałeś resztę driverów w szczególności chipset płyty głównej
- czy przy instalacji sterownika grafiki miałeś jedną ze składowych Nvidia HD Audio drivers -> problem podobny do http://windows7forum.pl/instalacja-systemu-windows-7-x64-rozwiazany-28569-t