Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Reinstalacja systemu bez płyt i kopi zapasowej Acer 5820TG - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Reinstalacja systemu bez płyt i kopi zapasowej Acer 5820TG (/reinstalacja-systemu-bez-plyt-i-kopi-zapasowej-acer-5820tg-29165-t)



Reinstalacja systemu bez płyt i kopi zapasowej Acer 5820TG - matiii731 - 19.12.2012 13:33

Witam.
Około półtora roku temu kupiłem laptopa Acer Aspire 5820TG był prawie nie używany a w dobrej kasie od tamtej pory nie był robiony format a komputer aż się prosi o niego na laptopie przez wcześniejszego użytkownika było coś kombinowane z programami do maszyny wirtualnej nie ma kopi zapasowej ani płyty są jedynie sterowniki na dysku a system zainstalowany to Win 7 hp x64.
Moje pytanie brzmi jak przywrócić lapka do pierwotnego stanu ostawień fabrycznych świeżej kopi systemu Windows? Próbowałem instalować program eRecovery ale nie da się mimo ze w biosie jest wl opcja D2D.


RE: Reinstalacja systemu bez płyt i kopi zapasowej Acer 5820TG - thermalfake - 19.12.2012 17:21

Dwa pytania
- czy lapek posiada jeszcze partycję recovery - można sprawdzić uruchamiając Zarządzanie dyskami
- czy we właściwościach systemu (Komputer-> właściwości) widnieje logo producenta.

Teraz tak. Jeśli w pytaniu pierwszym nie ma takiej partycji (została usunięta) to sorry ale trzeba zainstalować tę samą wersję z nośnika OEM. Podobnie w drugim pytaniu, jeśli nie ma tam logo producenta Acer to system nie jest fabryczny - został nadpisany oryginalny MBR i nie da się odpalić procedury recovery (praktycznie bo nie zawsze działa zmiana aktywnej partycji do rozruchu).


RE: Reinstalacja systemu bez płyt i kopi zapasowej Acer 5820TG - matiii731 - 19.12.2012 18:20

Tak jak w pierwszym i 2 pytaniu odpowiedz brzmi nie;/. Brak partycji nie pokazuje jej we właściwościach nie ma loga Acer... Jest jakaś możliwość by to jakoś naprawić tzn by w przyszłości można było korzystać z procedury Recovery?


RE: Reinstalacja systemu bez płyt i kopi zapasowej Acer 5820TG - thermalfake - 19.12.2012 18:36

Już napisałem, ktoś postawił niefabyczny system, wyciął partycję recovery, nie zrobił płytek więc zamknął drogę do procedury Recovery. Chcesz mieć fabryczny system to złóż zamówienie u Acera i przyślą Ci nośniki odpłatnie. W innym wypadku trzeba skorzystać z nośnika (ta sama wersja systemu, (pod spodem lapka numer nie może być wytarty) jak zrobił poprzedni właściciel.


RE: Reinstalacja systemu bez płyt i kopi zapasowej Acer 5820TG - matiii731 - 19.12.2012 19:40

Ahmm coś mi się wydaje ze z korzystam ze sposobu nr 2 bo nie bardzo mi się uśmiecha wydać hajs ... Dzięki wielkie