Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
BSOD przy instalacji Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: BSOD przy instalacji Windows 7 (/bsod-przy-instalacji-windows-7-2907-t)



BSOD przy instalacji Windows 7 - ZAjEX - 06.12.2009 15:56

Witam serdecznie,

Zakupiłem sobie wersje W7 Home P, ale mój uśmiech szybko znikł gdy nie widział mojego dysku (gdy podczas instalacji W7 wybieramy partycje) XP czy Vista zawsze widziały te dyski,

A tutaj jaki komunikat został wyświetlony poczas instalacji,

[Obrazek: 03112009033.th.jpg]

Załącznik z zarządzaniem dysku może tutaj jest coś nie tak ....

[Obrazek: dyskiwindows.th.jpg]

Po dłuższym zastanowieniu postanowiłem zainstalować na Viście(sp1) Windows7 przy instalacji widzi partycje (myślałem że się uda) ale po restarcie przywitał mnie cudny niebieski ekranik, próbowałem również instalacji odobno tzn odłanczałem jeden dysk i próbowalem instalować na drugim i na zmiane ale tez nie widziała go 7....

[Obrazek: 15112009067.th.jpg]

Poszukałem w goggolach hmm Wirus ? zeskanowałem wszystkie dyski dokładnie NIC! czysto, hmm uszkodzony ? HD Tune w ruch dwa dyski nie zawierają błędów zdaje się na was ...

Wyczytałem że można w biosie zmienić funkcje ale na mojej Asus P5-n32 Sli plus nie mam lub (co bardziej realne) ślepy jestem, jeszcze dodam że gdy używam Visty przywitał mnie komunikat (kilkakrotnie) Insert Disk ogólnie chodzi że tak jakby nie widział dysków (może faktycznie jakiś piernikowy Wirus lub coś innego) ale teraz jest wszystko ok (z vistą oczywiście ;( ja już zgupiałem jak coś jest nie jasne to prosze pisac postaram się lepiej wyjaśnić.


pozdrawiam


RE: Kolejny wątek typu "problem z instalacją" - Mortus - 06.12.2009 16:08

Hmm nie wiem, może spróbuj upgrade BIOSu?


RE: Kolejny wątek typu "problem z instalacją" - Admin - 06.12.2009 16:26

W ogóle to napisz ile chcesz mieć systemów? Tylko Windows 7? Instalację zacznij na czystej i sformatowanej partycji. Przed tym w ustawieniach BIOSu zmień konfigurację AHCI. W Windows 7 nie ma z tym trybem problemów, jednak warto sprawdzić, tym bardziej, że nie wiemy jakie ustawienia masz w BIOSie.


RE: BSOD przy instalacji Windows 7 - ZAjEX - 06.12.2009 17:20

Napisane przez Mortus

Hmm nie wiem, może spróbuj upgrade BIOSu?

-Posiadam najnowszy Bios,


Napisane przez Admin

W ogóle to napisz ile chcesz mieć systemów? Tylko Windows 7?

-Tylko W7,

Instalację zacznij na czystej i sformatowanej partycji.

-próbowałem nie widział dysków podczas instalacji Windows 7


Zmień konfigurację AHCI

-nie moge znaleść w biosie, porobiłem pare fot może bardziej się orientujecie gdzie konfiguracja AHCI jest



[Obrazek: 06122009079.th.jpg]

[Obrazek: 06122009080.th.jpg]

[Obrazek: 06122009081.th.jpg]

[Obrazek: 06122009082.th.jpg]

[Obrazek: 06122009083.th.jpg]


RE: BSOD przy instalacji Windows 7 - dziki314 - 06.12.2009 19:07

A czy płyta uruchamia ci się z buta czy nieZniesmaczony


RE: BSOD przy instalacji Windows 7 - berta30 - 08.12.2009 16:36

Witam wszystkich ja mam podobny problem też podczas instalacji wyskoczyła mi ta niebieska plansza proszę o pomoc co robię źle ?Pozdrawiam


RE: BSOD przy instalacji Windows 7 - touareg - 08.12.2009 17:47

Mi jednego dysku nie widział,podpiąłem pod sata 6 i pomogło. Może i Tobie to coś da.


RE: BSOD przy instalacji Windows 7 - ZAjEX - 08.12.2009 20:26

ale żeby od razu dwóch :<


RE: BSOD przy instalacji Windows 7 - Inixi - 08.12.2009 21:02

Odepnij jeden dysk, a drugi podepnij pod SATA-1
albo
spróbuj tą opcję SATA-Controller zmienić na Disabled i wtedy odpalić płytę Windowsa
albo
przełącz zworkę na płycie głównej, tak aby w biosie wszystkie ustawienia przeszły do domyślnych.


RE: BSOD przy instalacji Windows 7 - ZAjEX - 09.12.2009 21:12

"spróbuj tą opcję SATA-Controller zmienić na Disabled i wtedy odpalić płytę Windowsa" wtedy bios nie będzie widział dysków.