Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem z uwierzytelnieniem sieci Wi-Fi - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Problem z uwierzytelnieniem sieci Wi-Fi (/problem-z-uwierzytelnieniem-sieci-wi-fi-29032-t)



Problem z uwierzytelnieniem sieci Wi-Fi - Masterick - 14.12.2012 14:13

Witam.

Próbuję na odległość pomóc komuś ze skonfigurowaniem sieci WiFi na laptopie Acera na Atherosie, Windows 7. Sterowniki są ok, bo kiedy lapka miałem jeszcze u siebie, wszystko działało jak należy. Sygnał jest rozsyłany w jakiś niespotkany przeze mnie wcześniej sposób - przez jeden ruter Apple, podłączony do drugiego RJką. Na kablu internet działa.

Sieć była wykrywana, ale nie można było zmienić jej typu zabezpieczeń, więc utworzyliśmy ją ręcznie, ustawiając zabezpieczenia na WPA2 - AES. Hasło jest na pewno wpisywane dobrze. Problem polega na tym, że nie chce się z nią jednak połączyć, wypluwając różne błędy. Czasami jest to błędny klucz zabezpieczeń, czasami każe resetować ruter bądź kartę sieciową - nic to nie daje. Kiedy ręcznie w ustawieniach resetujemy kartę sieciową widać tylko próbę uwierzytelnienia.

Wiem, że problem bardzo ogólnie opisany, jednak nie mam fizycznie dostępu do tego komputera, a osoba której problem dotyczy bezpośrednio nie posługuje się komputerem w celach innych jak przeglądanie internetu.

Pozdrawiam

PS. Zapomniałem dodać, że to WiFi jeszcze niedawno działało, laptop musiał być jednak odesłany na gwarancje gdzie był formatowany i od tego czasu jest jak jest.


RE: Problem z uwierzytelnieniem sieci Wi-Fi - szymnax - 14.12.2012 17:31

W routerze jest wyłączone filtrowanie na mac?


RE: Problem z uwierzytelnieniem sieci Wi-Fi - Masterick - 14.12.2012 19:50

Nie wiem, nie bardzo wiem też jak to sprawdzić? Zapomniałem dodać, że to WiFi jeszcze niedawno działało, laptop musiał być jednak odesłany na gwarancje gdzie był formatowany i od tego czasu jest jak jest.


RE: Problem z uwierzytelnieniem sieci Wi-Fi - peciaq - 15.12.2012 09:04

Sprawdzisz wpisując jako adres w przeglądarce 192.168.1.1, i po podaniu passów admin/admin w którejś zakładce jest pozycja MAC Filtering i będzie ON lub OFF, ewentualnie ENABLE lub DISABLE.


RE: Problem z uwierzytelnieniem sieci Wi-Fi - Masterick - 17.12.2012 22:44

Problem rozwiązany, co prawda nie z tą konkretną siecią, ale internet jest, bo podłączyliśmy się do innej. Dzięki za pomoc.


Problem z uwierzytelnieniem sieci Wi-Fi (rozwiązany) - Zguba25 - 17.12.2012 22:48

Wątek rozwiązany.