Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Prasa niemal straciła znaczenie jako źródło informacji. Dlaczego? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Newsy i aktualności o Windows 7 (/newsy-i-aktualnosci-o-windows-7-6-f)
+---- Dział: Aktualności i wydarzenia branży IT (/aktualnosci-i-wydarzenia-branzy-it-52-f)
+---- Wątek: Prasa niemal straciła znaczenie jako źródło informacji. Dlaczego? (/prasa-niemal-stracila-znaczenie-jako-zrodlo-informacji-dlaczego-29012-t)



Prasa niemal straciła znaczenie jako źródło informacji. Dlaczego? - Portator - 13.12.2012 07:32

Wygląda na to, że internet wielu osobom całkowicie zastąpił prasę drukowaną. Gazety nie są już dla nas źródłem informacji?
[Obrazek: prasa-zaj.jpg]
Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że rozwój internetu oraz urządzeń mobilnych, a zwłaszcza tabletów, ma ogromny wpływ na rynek prasy. Jako dowód zmieniających się czasów wystarczy podać chociażby fakt, że amerykański Newsweek zupełnie rezygnuje z wydawania wersji papierowej swojego pisma na rzecz formy cyfrowej. Okazuje się bowiem, że prasa przestała być już dla nas źródłem informacji.

Tak przynajmniej wynika z danych zaprezentowanych przez portal Statista. Dotyczą one konsumpcji wiadomości przez amerykańskich użytkowników smartfonów i tabletów. Głównym źródłem informacji są dla nich komputery i telewizja. Tylko jeden procent respondentów wskazał prasę jako główne źródło informacji.

Swoją drogą, obecnie wydawcy prasy, chcąc nadążyć za nowymi realiami, muszą nie tylko zastanowić się nad dystrybucją swoich tytułów w internecie, ale także zwrócić uwagę na rozwijający się w niesamowicie dynamicznym tempie rynek urządzeń mobilnych.

Nadal czytacie prasę papierową?

Źródło: statista.com, fot.: Sergik555 | Dreamstime.com
[Obrazek: chartoftheday_765_primary_news_sources_o...ners_n.jpg]