Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Strona internetowa działa w Windows 7, a nie działa w XP - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Pozostałe systemy Windows (/pozostale-systemy-windows-31-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Strona internetowa działa w Windows 7, a nie działa w XP (/strona-internetowa-dziala-w-windows-7-a-nie-dziala-w-xp-29010-t)



Strona internetowa działa w Windows 7, a nie działa w XP - peciaq - 12.12.2012 23:25

Windows to nigdy nie przestanie mnie zadziwiać. Wyobraźcie sobie, że http://www.thepiratebay.se w moim Windows 7 śmiga bez problemu, natomiast w XP-ku mojej mamy przez 2 minuty wisi na 'Łączenie...', po czym informuje mnie że przekroczono czas połączenia i niestety bardzo mu przykro ale strona nie może zostać wyświetlona.

W miarę możliwości upewniłem się że dotyczy to tylko tej jednej konkretnej strony (mają ostatnio problemy z działaniem, ale sprawdzane dokładnie w tym momencie kiedy u mnie działa, na XP jest klapa).

Ustawienia prywatności i ewentualne zablokowanie strony też sprawdziłem, ale była to formalność, bo oprócz mnie nikt w tym domu nie zna się na komputerze na tyle, żeby potrafić jakąś stronę zablokować.

Proszę o pomysły.


RE: Strona internetowa działa w Windows 7, a nie działa w XP - thermalfake - 13.12.2012 22:25

W wierszu poleceń
ipconfig /flushdns
ipconfig / registerdns
netsh int ip reset c:\resetlog.txt
netsh winsock reset

Jak nie to podejrzewam infekcję.


RE: Strona internetowa działa w Windows 7, a nie działa w XP - peciaq - 13.12.2012 23:23

Komendy nie pomogły. Plik resetlog.txt życzysz sobie zobaczyć?
Skanowania przeprowadzę za chwilę (malwarebytesem) i w nocy (esetem).


RE: Strona internetowa działa w Windows 7, a nie działa w XP - peciaq - 14.12.2012 03:17

Skanowania wyżej wymienionymi programami nie wykryły zagrożeń.


RE: Strona internetowa działa w Windows 7, a nie działa w XP - peciaq - 15.12.2012 08:53

Naprawiło się samo... jakieś 18h po tym jak wykonywałem wszystkie powyższe działania i po kilku restartach komputera (często wychodziłem z domu, więc komputery wyłączałem i włączałem wielokrotnie) strona zaczęła działać bardzo szybko i nie ma już problemu... dziwne.


Strona internetowa działa w Windows 7, a nie działa w XP (rozwiązany) - peciaq - 17.12.2012 00:07

Wątek rozwiązany.