Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Brak dźwięku po przesiadce na Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Brak dźwięku po przesiadce na Windows 7 (/brak-dzwieku-po-przesiadce-na-windows-7-28981-t)



Brak dźwięku po przesiadce na Windows 7 - MiloszMiki - 12.12.2012 10:49

Witam. Wczoraj zainstalowałem na moim komputerze windows7(były małe problemy przy instalacji, nie chciał się zainstalować) poradziłem sobie ale teraz mam inny problem. Windows dobrze i nawet szybko chodzi ale nie stety dźwięku nie ma. Niby windows sam ma sterowniki ale dźwięku nie było. instalowałem stery relateka 2.70 , ze strony producenta płyty głównej z windows XP i Visty ale dalej nic. Niby pokazuje że dźwięk się wydobywa na pasku ale dalej nic nie słychać. Moja płyta to gigabyte GA-M56S-S3, procek 2x2,3 Amd, 2gb ramu. Wcześniej na XP było wszystko ok oprócz tego że z przodu nie mogłem nic podłączyć ponieważ nie działało. Proszę o pomoc.


RE: Brak dźwięku po przesiadce na Windows 7 - peciaq - 12.12.2012 14:01

Spróbuj programem Slim Drivers.


RE: Brak dźwięku po przesiadce na Windows 7 - MiloszMiki - 13.12.2012 10:35

Dźwięk już działa mi jakimś cudem z tylu. Użyłem też tego programu. Ale nie wiem jak zrobić aby z przodu działało normalnie.? Muszę przestawiać w programie...


RE: Brak dźwięku po przesiadce na Windows 7 - peciaq - 13.12.2012 12:49

Może nie masz zainstalowanych wszystkich sterowników do płyty głównej - w tym tych które odpowiadają za poprawne działanie urządzeń podłączonych do panelu przedniego.


RE: Brak dźwięku po przesiadce na Windows 7 - thermalfake - 13.12.2012 22:21

To nie zależy od żadnych dodatkowych sterowników. Panel przedni składa się ze złącz dla audio i mikrofonu (obsługuje karta dźwiękowa) oraz portów usb v1.1/2.0 (obsługuje kontroler usb)
Trzeba sprawdzić czy frontowy panel (audio) jest podpięty do płyty głównej a jeśli jest to czy zgodnie ze schematem bo nie zawsze jest to jednolita kostka a osobne piny.

[Obrazek: 20060421-01.gif]

Dodatkowo sprawdzić czy w panelu realteka jest zaznaczone

[Obrazek: realtekaudioconnectorsettings_thumb.png]