Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Wymiana dysku a reinstalacja Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Wymiana dysku a reinstalacja Windows 7 (/wymiana-dysku-a-reinstalacja-windows-7-28713-t)



Wymiana dysku a reinstalacja Windows 7 - bogdan777 - 02.12.2012 17:50

Witam Wszystkich. Podepnę się pod temat ze swoim problemem,mianowicie: jakiś czes temu podczas pisania tekstu laptop strasznie mulił,co mnie lekko poirytowało i grzmotnąłem pięścią w klawiaturę(okolice "enter'a"),skutek-uszkodzony dysk twardy(po rozebraniu okazało się ,że pękł jeden z dysków). Kupiłem nowy dysk(500 gb),kolega wgrał mi na niego W7 starter bo taki miał na pendrive. Oryginalnie miałem zainstalowany W7 Home Premium 32 Bit. W windku 7 starter prosi o klucz,ten ze spodu lapka nie działa bo system cos nie teges.Chciałbym wrócić do poprzedniego systemu,ale: Jestem kierowcą ,mieszkam w irl,laptop kupiony w irl,ma wszystkie numery i klucze,jakie były na lapku. Gwarancja juz wyszła. Co moge zrobić? Laptop TOSHIBA Satellite L500-1UR. Jeśli można cos zrobić we własnym zakresie to prosze o pomoc,jesli nie to jasno napiszcie i kupię nowy windows. Pozdrawiam dla wszystkich.


Odp: Uszkodzony dysk ,reinstalacja windows7 - Maxim128 - 02.12.2012 18:14

Skoro miałeś Home Premium to klucz nie pasuje do Startera. Musisz zdobyć skądś płytę Home Premium i zainstalować go używając klucza z naklejkiUśmiechnięty

Wysłane z mojej Nokii 6310i


Pomocy! wymiana dysku,a reinstalacja windows7 - bogdan777 - 02.12.2012 18:32

Płytki nie mam,czasu na szukanie takiej płytki też brak,pozostaje kupić nowy sprzęt.Dzięki za zainteresowanie.


RE: Uszkodzony dysk ,reinstalacja windows7 - thermalfake - 02.12.2012 18:34

Trochę mnie dziwi, że tylko rozwaliłeś dysk twardy. Po drodze pod klawiaturą jest jeszcze płyta główna a dopiero pod nią wnęka na dysk. To walnięcie musiało być na prawdę spore skoro doszło do uszkodzenia.
Kupować systemu nie musisz. Jeśli lapek kupiony w IRL to i system fabrycznie musi mieć angielski. Jeśli nie masz nikogo w koło z nośnikiem Windows 7 home premium to możesz go pobrać od autoryzowanego partnera microsoftu (jest to jak najbardziej legalne, nie możesz wg prawa ściągać z takich miejsc w sieci z których ms tego nie umieścił lub nie wyraził zgody czyli p2p, strony z torrentami itp).

Link do iso w języku angielskim
Home Premium x86
http://msft.digitalrivercontent.net/win/X17-58996.iso

Ten obraz wypalasz na dvd np przy pomocy nero albo robisz pena używając http://www.microsoftstore.com/store/msstore/html/pbPage.Help_Win7_usbdvd_dwnTool
System możesz mieć nawet zrobiony na dziś (instalujesz podając klucz spod lapka, aktywacja online) i zaoszczędzone co nieco euro.


Pomocy! wymiana dysku,a reinstalacja windows7 - bogdan777 - 02.12.2012 18:46

Dziękuję za podpowiedź,może dam radę opanować temat,a wracając do uszkodzeń to klawiatura wymieniona ,płyta o dziwo cała. Kupiłem hard driva (nowy) za 60 euro i od miesiąca śmiga na piracie ,ale jest mi to wybitnie nie na rękę. Na własnym doświadczeniu Toshibę oceniam wysoko,za trwałość.


Pomocy! wymiana dysku,a reinstalacja windows7 - bogdan777 - 04.12.2012 21:36

Sukces! Dzis opanowalem reinstalacje systemu,kluczyk przyjety ,aktywowany.Serdeczne podziekowania dla "thermalfake" za podanie linkow i porade. Przepraszam wszystkich za brak polskich znakow,system angielsko-jezyczny. Temat mozna zamknac. Pozdrawiam wszystkich.


Pomocy! wymiana dysku,a reinstalacja windows7 (rozwiązany) - Zguba25 - 04.12.2012 21:56

Wątek rozwiązany.