Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Acer bluescreen - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: Acer bluescreen (/acer-bluescreen-28605-t)



Acer bluescreen - filip1111 - 28.11.2012 19:02

Witam serdecznie
Niedawno zakupiłem laptopa
Model Acer5741G
Windows7

Problem w tym że ostatnio zaczęły mi wyskakiwac bluescreeny.
Error0x00000109 ... i jeszcze coś dalej w nawiasie.
Co jest tego przyczyną? Czy można to jakiś naprawic
Będe wdzięczny z wszelkie wskazówki

Pozdrawiam


RE: Acer bluescreen - krzysiekl7 - 28.11.2012 19:22

Odznacz automatyczne uruchomianie po błędzie przynajmniej odczytasz kod błędu.
Start->panel sterowania->system->zaawansowane ustawienia systemu->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia i tam odznacz "Automatycznie uruchom ponownie"


RE: Acer bluescreen - filip1111 - 28.11.2012 19:49

(28.11.2012 19:22)krzysiekl7 napisał(a):  Odznacz automatyczne uruchomianie po błędzie przynajmniej odczytasz kod błędu.
Start->panel sterowania->system->zaawansowane ustawienia systemu->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia i tam odznacz "Automatycznie uruchom ponownie"

Ok zrobiłem to... i co dalej?


RE: Acer bluescreen - thermalfake - 28.11.2012 21:27

Bsody a właściwie ich zrzuty pod pewnymi warunkami zapisują się w folderze c:\windows\minidump
Każdy bsod reprezentowany jest przez plik minidumpa z datą. Podeślij je to sobie przeanalizuję.


RE: Acer bluescreen - filip1111 - 28.11.2012 21:54

(28.11.2012 21:27)thermalfake napisał(a):  Bsody a właściwie ich zrzuty pod pewnymi warunkami zapisują się w folderze c:\windows\minidump
Każdy bsod reprezentowany jest przez plik minidumpa z datą. Podeślij je to sobie przeanalizuję.

W folderze minidump jest 19 plików dmp. Rozumiem że mam je przeslac tobie jako załącznik?
Jeśli tak to nie moge ponieważ wyświetla mi komunikat że nie moge otworzyc pliku, nie mam uprawnień, skontaktuj sie z adminem...

i co teraz?

Przeczytałem pliki dmp w programie bluescreenview i w załaczniku są wyniki
Czy mogę to jakos naprawic?


RE: Acer bluescreen - thermalfake - 28.11.2012 23:14

Trzeba przejąc prawa do plików (nie wiem co to masz za konto), spakować i podesłać. Za pomocą bluescreenview NIC nie naprawisz (zresztą nie ma tam żadnych istotnych informacji oprócz kodu błędu, paru atrybutów i moduł w który wygenerował błąd (nie winowajca)) bo każdy zrzut bsoda trzeba potraktować debugger'em a na to trzeba mieć spoooooro wiedzy i jeszcze więcej doświadczenia żeby sprawnie posługiwać się komendami.