Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Brak opcji przenieś obecnej w poprzednich wersjach systemu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Brak opcji przenieś obecnej w poprzednich wersjach systemu (/brak-opcji-przenies-obecnej-w-poprzednich-wersjach-systemu-28507-t)



Brak opcji przenieś obecnej w poprzednich wersjach systemu - a900918 - 25.11.2012 07:25

Możecie mi powiedzieć co za głupotę poczynili twórcy tego systemu?

Dlaczego usunięto opcję "PRZENIEŚ". Opcja ta pokazywała się gdy kliknęliśmy na pasku zadań prawym myszki. Wtedy mogliśmy to wybrać i kursor automatycznie przenosił się do miejsca przesuwania okna danego programu.

Mam dwa monitory, czasem coś się otworzy na drugim, który jest zgaszony. Tym sposobem przeciągałem okna z drugiego monitora nie musząc ich widzieć. A teraz... nie ma tej opcji!


Jak mogę ją włączyć?


RE: Usunęli dobrą opcję! - krzysiekl7 - 25.11.2012 08:46

Opcję przenieś do usunęli już w Viście.

Masz tutaj jakieś rozwiązanie tego problemu.


RE: Brak opcji przenieś obecnej w poprzednich wersjach systemu - thermalfake - 25.11.2012 23:52

Faktycznie nie o to chodziło ale nie unosić się w taki sposób, wystarczy w normalny sposób powiedzieć, że nie o to chodzi.
Ta opcja w systemie Windows 7 jest jak najbardziej obecna. Wciskamy Shift i PPM na interesującą ikonę a otwiera się podręczne menu z możliwością wyboru do opcji "Przenieś". Kursor zmienia wygląd na 4 strzałki, wciskamy klawisz kursora i ruszamy myszą.
To samo można osiągnąć w nieco inny sposób - Alt+Tab, następnie Alt+Spacja, potem M, jedna ze strzałek kursora i przesuwamy myszą.


RE: Brak opcji przenieś obecnej w poprzednich wersjach systemu - a900918 - 26.11.2012 04:01

Cześć thermalfake. Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Bardzo mi pomogłeś tutaj swoim szczegółowym opisem. Sposób pierwszy rozwiązuje problem. A ja fakt, zdenerwowałem się. A to dlatego bo przecież bardzo dokładnie opisałem problem a ktoś tylko mąci wodę w odpowiedzi.

PS
Sposób drugi, w nim nie trzeba wciskać "M" bo wtedy minimalizuje, wystarczy strzałką nizej zjechać na czuja.


RE: Brak opcji przenieś obecnej w poprzednich wersjach systemu - jacek-placek - 26.11.2012 09:41

Tutaj- http://www.Vista.pl/porady/987_sprawniejsze_kopiowanie_i_przenoszenie_plikow_i_folderow_z_poziomu_menu_kontekstowego_vista_7_.h​tml masz jeszcze jeden sposób, jest szybszy w użyciu, bo masz tę funkcję już po kliknięciu PPM.


RE: Brak opcji przenieś obecnej w poprzednich wersjach systemu - a900918 - 28.11.2012 09:08

No nie, następny geniusz! Tutaj na tym forum tylko jedna osoba umie czytac?


RE: Brak opcji przenieś obecnej w poprzednich wersjach systemu - krzysiekl7 - 28.11.2012 09:16

(28.11.2012 09:08)a900918 napisał(a):  No nie, następny geniusz! Tutaj na tym forum tylko jedna osoba umie czytac?

Cytat

1.Co ty mi za bzdury podsyłasz w linku, co? Naucz się czytać, koleś.

2.Skąd wy się wszyscy bierzecie z tego typu odpowiedziami. Kolego, następny, który SPADŁ Z KSIĘŻYCA?
A może nie nauczyli w podstawówce czytania ze zrozumieniem, co?

Dlaczego usunąłeś te wypowiedzi?

Zarejestrowany kilka dni wcześniej,pełna kultura.


RE: Brak opcji przenieś obecnej w poprzednich wersjach systemu - peciaq - 28.11.2012 13:35

Ja je usunąłem, a userowi napisałem PW w którym zwróciłem uwagę żeby się nieco opanował. Jak widać, moje PW olał.