Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Podłączenie bardzo starych głośników do komputera (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Podłączenie bardzo starych głośników do komputera (rozwiązany) (/podlaczenie-bardzo-starych-glosnikow-do-komputera-rozwiazany-2845-t)



Podłączenie bardzo starych głośników do komputera (rozwiązany) - piotrek2009 - 03.12.2009 23:29

Witam.

Mój problem dotyczy głośników, od razu mówię że nie jestem znawcą tematu. Moje głośniki mają dosyć archaiczna budowę, bo mają ponad 20 lat.

Chciałem się zapytać:
1)Czy przypinając dwie kolumny w sposób identyczny jak wygląda to w słuchawkach, tzn. dwa kabelki łączą się w na końcu przejściówki z jackiem 3.5,
[Obrazek: iBOX_sluchawki_SHPI968.jpg]
będą miały prawo działać poprawnie na systemie Windows 7 bądź XP?
2)Czy dwie kolumny, z których każda ma po 3 głośniki mogą być podpięte bezpośrednio i bez zasilania do komputera?
Mam przejściówkę na jedna kolumnę i działa, choć niezbyt głośno.
3)I jeszcze jedno, jak nazywa się takie łącze przy głośniku?

[Obrazek: 21kgn5x.jpg]


RE: Stare głośniki - Admin - 03.12.2009 23:51

Takie głośniki, podejrzewam, że to Unitra, możesz bez problemu podłączyć do komputera ale mając wzmacniacz. Wzmacniacz musi mieć wejścia na Twoje kolumny, to stary sprzęt ale wciąż dobry. W pierwszym lepszym sklepie elektronicznym kupujesz przejściówkę z wyjścia ze wzmacniacza na mini-jacka i podłączasz do karty dźwiękowej.

Koszt nowej przejściówki - 10 zł

Koszt używanego wzmacniacza kupionego na placu - 50 zł

Wrażenia - bezcenne


RE: Stare głośniki - MAciachPaN - 03.12.2009 23:52

Tak będą ci działać poprawnie. Na 2 pytanie sam sobie odpowiedziałeś będą działać ale niezbyt głośno lepiej sobie jakiś wzmacniacz skombinuj Zacieszacz, co do nazwy po angielsku nie mam pojęcia.


RE: Podłączenie bardzo starych głośników do komputera - piotrek2009 - 04.12.2009 00:13

Znaczy się czy kolejność podpięcia do komputera wygląda tak?
1) głośniki
2) wzmacniacz
3) przejściówka jack
4) komputer

Kolumny z zodiaka o średnicach głośników 5,5/7,5/15 głośność wystarczająca, ale wolałbym mieć stereo


RE: Podłączenie bardzo starych głośników do komputera - MAciachPaN - 04.12.2009 09:04

Też kiedyś miałem zodiaka podłączonego pod kompem jeżeli masz to radio jeszcze to ono ma wbudowany wzmacniacz w sobie.


RE: Podłączenie bardzo starych głośników do komputera - piotrek2009 - 04.12.2009 12:30

Mam jeszcze te radio Cwaniak
Czy jest możliwe podpięcie kolumny-zodiak-komputer, bez ingerencji w zodiaka i zakupu dodatkowego wzmacniacza?
W takim przypadku jak podpiąć radio pod kompa?

Mam zasilacz 350W, czy gdybym podpiął zbyt mocne głośniki bez własnego źródła zasilania, mogłaby mojemu komputerowi stać się krzywda?


RE: Podłączenie bardzo starych głośników do komputera - MAciachPaN - 04.12.2009 15:04

Idź do 1 lepszego serwisu to ci zrobią taki kabel ja zapłaciłem 10 zł ;] 1 końcówka to ta z tymi bolcami śmiesznymi a 2 to dzeka podłączasz normalnie radio pod kompa do tego głośniki i che ja Zacieszacz powiem że nawet fajnie łupały te głośniki teraz mam 5.1 i styka.


RE: Podłączenie bardzo starych głośników do komputera - piotrek2009 - 04.12.2009 16:05

możesz jeszcze podać która, ta z przodu, czy któraś z tyłu? Uśmiechnięty
[Obrazek: 24y5qad.jpg]

[Obrazek: xni2rn.jpg]


RE: Podłączenie bardzo starych głośników do komputera - MAciachPaN - 04.12.2009 16:36

Widzisz te 3 z tyłu ja miałem do śierodkowej podłączone zresztą będziesz widział na którym działa albo zamiast tego urządzonka na kasety Zacieszacz moje radio normalnie Zacieszacz aha i z przodu na tych przyciskach z prawej strony musisz wcisnąć ten z tym samym rysunkiem co z tyłu.


RE: Podłączenie bardzo starych głośników do komputera - piotrek2009 - 17.12.2009 07:54

Witam raz jeszcze. udało mi się załatwić kabel i wymienić niedziałający bezpiecznik i teraz wszystko gra.
Windows 7 wydaje się bardzo ciekawym oprogramowaniem, mam w domu 4 kompy i na każdym mam innego Windowsa, ten na pewno jest najlepszy muzycznie. Dziękuje za pomoc Uśmiechnięty