Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Sejm przegłosował ustawę zezwalającą na używanie GMO! - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Hydepark (/hydepark-18-f)
+--- Wątek: Sejm przegłosował ustawę zezwalającą na używanie GMO! (/sejm-przeglosowal-ustawe-zezwalajaca-na-uzywanie-gmo-28348-t)



Sejm przegłosował ustawę zezwalającą na używanie GMO! - Maxim128 - 18.11.2012 16:30

Jak wyżej, żadne media o tym nie informują więc musimy sami roznosić tą informację 12 listopada została przegłosowana ustawa zezwalająca na używanie GMO. Oznacza to że teraz producenci będą mogli legalnie wprowwdzać do obrotu żywność modyfikowaną genetycznie. Podaj dalej!

Wysyłane z mojego GOCLEVER TAB I71 za pomocą Tapatalk 2


RE: Sejm przegłosował ustawę zezwalającą na używanie GMO! - peciaq - 18.11.2012 17:11

No i dobrze.


RE: Sejm przegłosował ustawę zezwalającą na używanie GMO! - LadyInBlue - 18.11.2012 20:13

A potem będą się dziwić, że ludzie umierają na raka. Przecież taka żywność nie przeszła testów długoterminowych!


RE: Sejm przegłosował ustawę zezwalającą na używanie GMO! - Maxim128 - 19.11.2012 20:59

Z forum Anonimowych o GMO:
https://whyweprotest.net/community/threads/przywitaj-gmo-w-polsce.106576/#post-2224373

Jeszcze raz proszę o podawanie tego wszystkimi możliwymi sposobami. Media chcą zatuszować sprawę.


RE: Sejm przegłosował ustawę zezwalającą na używanie GMO! - izaw - 20.11.2012 01:41

Demagogia.

Podaj chociaż jedną używaną produkcyjnie roślinę niemodyfikowaną genetycznie.

GMO to operacja chirurgiczna. Zmienia się jeden lub kilka wybranych genów. Metoda tzw. naturalna to wrzucenie granatu do genomu i patrzenie jaki dziwoląg powstał z tego.

O wiele większą szkodę środowisku przynoszą chemiczne środki ochrony roślin i konserwacji żywności używane zamiast GMO.

Zawsze jest coś za coś. Nigdy świat nie jest czarno-biały. A teorie spiskowe jako nie udowodnione i nie udowadnialne są najbardziej nośne.

Co do zmowy milczenia, to też nie tak. Spotkałem się z kilkoma publikacjami na ten temat. Może zależy to od tego co się czyta.


RE: Sejm przegłosował ustawę zezwalającą na używanie GMO! - sybic - 20.11.2012 07:30

I bardzo dobrze… gdyby nie generyczne modyfikacje pomidory byłby wielkości truskawki i zupełne kwaśne, bo przecież te obecne są modyfikowane. Czereśnie byłby gorzkie i małe - dzikie, wszak te obecne są zmodyfikowane. Jabłek tez by nie było, a właściwie byłyby takie malutkie, kwaśne psiary.


RE: Sejm przegłosował ustawę zezwalającą na używanie GMO! - Nostromo - 20.11.2012 08:21

Mam wrażenie, że nie wiesz o czym piszesz.
Mylisz krzyżowanie w celu wyselekcjonowania najlepszych cech i odmian, stosowane od wieków, z ingerencją w kod genetyczny organizmów żywych i roślin.
Obok pól z kukurydzą GMO masowo giną pszczoły. Jeżeli wyginą pszczoły nie będzie jabłek, pomidorów, truskawek, czereśni(także tych małych i kwaśnych) itd.
Zginie wiele gatunków roślin i zwierząt, które się nimi żywią... 5 lat bez pszczół na Ziemi oznacza koniec cywilizacji.
Mało?
GMO to nie jest prezent od natury.

Zapraszam do obejrzenia tego filmu

http://www.youtube.com/watch?v=pdvxdC9NPB8

(20.11.2012 01:41)izaw napisał(a):  Demagogia....O wiele większą szkodę środowisku przynoszą chemiczne środki ochrony roślin i konserwacji żywności używane zamiast GMO.

Zawsze jest coś za coś. Nigdy świat nie jest czarno-biały. A teorie spiskowe jako nie udowodnione i nie udowadnialne są najbardziej nośne...

Czy to przypadek(teorie spiskowe), że właściciel GMO i hiper koncern chemiczny, produkujący środki ochrony roślin jest to ten sam ...

http://www.youtube.com/watch?v=ePhDyDbbO-M&


RE: Sejm przegłosował ustawę zezwalającą na używanie GMO! - izaw - 20.11.2012 16:47

Krzyżowanie odmian jest jak najbardziej ingerencją w genom. I to nie chirurgiczną a brutalną. A że nazywa się inaczej? Nieistotne.

Były robione badania dla pomidorów. Jedno pole było spryskiwane środkami ochrony roślin, drugie miało GMO. Zgadnij gdzie były masowe wyginięcia owadów?

Co do producentów to nie wiem czy to jedyny taki przypadek, czy reguła. A to różnica. Zresztą robiąc jedno obniża sprzedaż drugiego, więc ja bym się tym nie martwił.


RE: Sejm przegłosował ustawę zezwalającą na używanie GMO! - Maxim128 - 21.11.2012 12:27

UWAGA!
Wymyśliłem akcję, dzięki której problem zostanie dostatecznie rozpropagowany. Jak w większości pewnie wiecie, w TVN24 emitowany jest program "Szkło kontaktowe". W programie widzowie mogą wysyłać SMSy komentując program. I tu się chyba domyślacie na czym to polegaUśmiechnięty Wysyłamy SMSy pod numer podany na ekranie. Jak najwięcej. Jak się nie mylę, ten program jest w czołówce oglądalności, więc jest duże powodzenie akcji.


RE: Sejm przegłosował ustawę zezwalającą na używanie GMO! - peciaq - 21.11.2012 13:43

No ale o jakiej treści? Uśmiechnięty
Ja tam dość często wysyłam SMSy Zacieszacz


RE: Sejm przegłosował ustawę zezwalającą na używanie GMO! - sybic - 21.11.2012 13:48

Tylko, że Ojciec Dyrektor Szkła przepuszcza tylko te SMS'y które chce, a sam inkasuje kasę w tych SMS'ów.


RE: Sejm przegłosował ustawę zezwalającą na używanie GMO! - peciaq - 21.11.2012 16:33

Nie 'które chce' tylko co ciekawsze. Mojego jakoś ze 2 razy pokazali, a nie jestem niczyim siostrzeńcem. Uśmiechnięty


Odp: Sejm przegłosował ustawę zezwalającą na używanie GMO! - Maxim128 - 21.11.2012 18:04

Spróbować możnaCwaniak

Wysyłane z mojego GOCLEVER TAB I71 za pomocą Tapatalk 2


Odp: Sejm przegłosował ustawę zezwalającą na używanie GMO! - Maxim128 - 21.11.2012 22:42

UPDATE:
http://www.mos.gov.pl/artykul/2427_sprostowania_poza_aktualnosciami/19162_18_09_2012_wyjasnienie_do_artykulu_gmo_wchodzi_do_polski_bedzie_liberalizacja_prawa_opublikowa​nego_w_dzienniku_rzeczpospolita.html

Wysyłane z mojego GOCLEVER TAB I71 za pomocą Tapatalk 2


RE: Sejm przegłosował ustawę zezwalającą na używanie GMO! - House - 26.11.2012 11:59

Biedne te szczury laboratoryjne. Doda ostatnio zaczęła świecić cyckami w reklamie, przed pałacem prezydenta również manifestacje zaczęła, zatem pewne protesty w tej sprawie zaczynają się pojawiać. Sam jestem przeciwnikiem jakichkolwiek modyfikacji. Natura stworzyła truskawki kwaśnymi zatem niech tak zostanie. Raki i inne rzeczy skądś się biorą.... Jak to kiedys było (i dalej tak chyba jest), każdy rozgląda się za "wiejskimi dziewczynami" bo wychowane na naturalnych produktach, teraz wiadomo GMO, zmieni się to lekko, ale "coś w tym jest".

Reasumując jestem przeciwnikiem jakichkolwiek prób modyfikacji, nawet jeśli w tvnie puszczą profesora, który stwierdzi, że gmo nie ma żadnego wpływu na zdrowie człowieka.


RE: Sejm przegłosował ustawę zezwalającą na używanie GMO! - peciaq - 26.11.2012 12:49

A truskawki i nektarynki to też wyniki GMO. I złe nie są.


Odp: Sejm przegłosował ustawę zezwalającą na używanie GMO! - Maxim128 - 26.11.2012 18:36

@nie wszystkie. Trzeba solidnego "kopa" jak to było w przypadku ACTA.

Wysłane z mojej Nokii 6310i