Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Przesyłanie plików przez router WiFi (2x win7) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Przesyłanie plików przez router WiFi (2x win7) (/przesylanie-plikow-przez-router-wifi-2x-win7-28258-t)



Przesyłanie plików przez router WiFi (2x win7) - attck - 15.11.2012 11:12

Witam.
Na początku powiem, że przeczytałem już trochę na ten temat w necie, ale nic nie znalazłem, co mogłoby mi pomóc.
Problem polega na konfiguracji połączenia dwóch komputerów przez router wifi w celu transferu plików między laptopem a pc. Oba kompy stoją na win7 ultimate. Router to TP-LINK TL-WR543G. Na obu zmieniłem nazwę grupy roboczej na "DOM". Klikam "Mój komputer" i po lewej na pasku wchodzę w sieć. Oba komputery się widzą

[Obrazek: 3a6b9ddc0a97f6b7m.jpg]
Lecz przy próbie "wejścia" z jednego na drugi wyskakuje taki komunikat.
Co z tym zrobić ?


RE: Przesyłanie plików przez router WiFi (2x win7) - thermalfake - 16.11.2012 17:39

A czy zmienione były zaawansowane ustawienia opcji udostępniania. ? Know how jest w forumowym faq.
Jakie programy typu antywirus, zapora lub całościowy pakiet internet security stosujesz. Możesz to na czas testów wyłączyć. Systemową zaporę zresetuj.
Proste sprawdzenie polega także na sprawdzeniu czy host docelowy odpowiada na ping czyli np ping 192.168.1.5 itp.