Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Przejście z Visty na Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Przejście z Visty na Windows 7 (/przejscie-z-visty-na-windows-7-28188-t)



Przejście z Visty na Windows 7 - eltonos - 12.11.2012 17:39

Witam,

Planuje zrobić format laptopa, który ma system Windows Vista. Przy okazji myślałem o zmianie systemu na Windows 7.

Jak mogę to zrobić? Posiadam klucz do Visty, czy możliwe jest pożyczenie bądź ściągnięcie z internetu Windows 7 i wpisanie klucza z Visty?

Pozdrawiam


RE: Przejście z Visty na Windows 7 - peciaq - 12.11.2012 17:42

Oczywiście nie jest to możliwe. Masz klucz do systemu Windows Vista, a nie Windows 7. Jedyne, co możesz zrobić, choć ja tego nie polecam, jest tzw. upgrade. Płacisz wtedy nieco mniej niż za nowy Windows 7 i aktualizujesz swój obecny system - w tym przypadku Vistę.


RE: Przejście z Visty na Windows 7 - thermalfake - 12.11.2012 20:18

Do stycznia za 130zł możesz zrobić wspomniany upgrade do Windowsa 8 z poziomu Visty. Po zapłacie pobierasz z sieci obraz i kluczyk który możesz od razu zainstalować albo przygotować nośnik i dopiero póżniej zainstalować.
Wcześniej jednak za darmo przez 90 dni możesz pobrać wersję Windowsa 8 enterprise do celów testowych. Wtedy zobaczysz czy odpowiada oczekiwaniom, czy nie ma problemów ze sterownikami.
Dla Win 7 czeka Cię wydatek powyżej 350zł.