Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Podział dysku na partycje - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: Podział dysku na partycje (/podzial-dysku-na-partycje-27877-t)



Podział dysku na partycje - polaksy - 01.11.2012 18:18

cześć! Jestem nowym użytkowniekiem Samsung :: 350V5C i5-3210M/4GB/500/DVD-RW/7HP64.
Muszę przyznać że sie totalnie nie znam na systemach komputerowych...No ale jak mus to mus. Normalnie na komputerze stacjonarnym miałem dysk podzielony na dwie partycje. Jak zakupiłem ten nowy to tam jest jedna partycja DYSK C i jest tam jeszcze partycja DYSK recovery ale już się doczytałem że to przywraca Windowsa jak nówkę po kupnie. Moje pytanie a zarazem prośba jest taka: czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć krok po kroku czy się da a jeśli tak to jak podzielic ten dysk C żeby mieć jeszcze dwa dodatkowe. Bo chcę ten jeden zostawić dla systemu a resztę miec na filmy, zdjęcia i inne programy. Totalnie nie wiem jak to zrobić. Słyszałem o jakiś programach które dzielą dysk, ale ponoć są z nimi problemy...A ja sie troche tego boję...Nie mam pomysłu później jak to naprawić a kasą też nie szastam...Słyszałem też że sam WINDOWS może to zrobić w jakiejś aplikacji systemowej?? Moze mógłby ktoś mi to wytłumaczyć jak z tego korzystać?

Bo na prawdę nie wiem co robić. A chciałbym mieć 3 dyski żeby nie robić śmietnika w systemowym...

Mój dysk ma 500GB z czego jak widziałem to pisze że mam jakieś 420 wolnego