Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Połączenie komputera z telewizorem - brak obrazu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Połączenie komputera z telewizorem - brak obrazu (/polaczenie-komputera-z-telewizorem-brak-obrazu-27602-t)



Połączenie komputera z telewizorem - brak obrazu - Tomek111 - 23.10.2012 16:37

Cześć
Mam problem z połączeniem komputera z TV przez kabel HDMI. Mam kartę graficzną AMD Radeon HD 6850 i do niej wpinam oczywiście kabel hdmi. Połączenie jest stworzone w celu oglądania filmów. Niestety jest to nie możliwe ponieważ na telewizorze wyświetla się tylko obraz z logo Windows 7 i nie widać innego obrazu. Słychać tylko głos. Co jest źle zrobione?
Z tej karty jest też oczywiście połączenie z monitorem, z tym że nie kablem hdmi tylko takim zwykłym z przejściówką (szerokim)

Ps.
Pamiętam że kiedyś, kilka tygodni temu raz udało mi się połączyć w ten sposób i był obraz bo grałem w BFa. Cholerka niestety wiek uniemożliwia mi przesłania danych z przeszłości do mojego mózgu i nie pamiętam co wtedy zrobiłem że było ok:/ Na pewno wtedy tuż po zakupie kabla testowałem połączenie w jednym pokoju więc do karty graficznej był tylko kable hdmi wpięty. Teraz ten kabel idzie na stałe w ścianie między tymi pokojami no i będę musiał uruchamiać film patrząc na monitor bo przez ścianę było by trudno ...
Wpinałem też sam kabel hdmi i biegłem do pokoju patrząc na TV czy coś ruszyło ale też nic.

Co jest nie tak? Może kabel się uszkodził?



-------------------------
edit: poprawiony temat i literówki


RE: PC->TV brak obrazu - thermalfake - 23.10.2012 21:06

A jaki to jest model TV.
To co masz obok to wyjście DVI i założona przejściówka DSUB.


RE: PC->TV brak obrazu - Tomek111 - 26.10.2012 14:37

(23.10.2012 21:06)thermalfake napisał(a):  A jaki to jest model TV.
To co masz obok to wyjście DVI i założona przejściówka DSUB.

Telewizor to samsung LE40R86BD
Model: LE40R86BDX/XEH
Type:BP40EO


RE: PC->TV brak obrazu - aggressive - 26.10.2012 16:15

Przestawienie rozdzielczości na mniejszą powinno pomóc.