Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Regulacja podświetlenia ekranu nie działa - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Regulacja podświetlenia ekranu nie działa (/regulacja-podswietlenia-ekranu-nie-dziala-2752-t)



Regulacja podświetlenia ekranu nie działa - przemo5020 - 29.11.2009 10:08

Witam.
Posiadam laptopa i do tej pory na systemie Windows XP sprawował się wyśmienicie. Po zainstalowaniu siódemki mam problem z podświetleniem ekranu tzn: normalnie przytrzymując Fn+F7 zwiększałem podświetlenie ekranu a Fn+F8 zmniejszałem go. Na Win se7en nie działają te klawisze [dodam, że z innymi klawiszami nie ma problemu (Fn+F5 poogłaszanie, Fn+F6 przyciszanie itp.) Gdy wejdę w opcję zasilania również nie mogę ani rozjaśnić ani przyciemnić ekranu. Jest tylko jeden sposób ale działa dopiero po wyłączeniu laptopa: Opcje zasilania/Edytowanie ustawień planu/Dopasuj jasność planu i tam mamy do wyboru jasność, gdy laptop używa baterii i na zasilaczu. Po zmianie tego muszę wyłączyć komputer żeby było widać efekty.
Jak mogę zmieniać podświetlenie ekranu bez wyłączania laptopa? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.


RE: Regulacja podświetlenia ekranu nie działa - gremed - 07.02.2010 18:26

Dołączam się do problemu. Nie działają klawisze, nie działa suwak w opcjach zasilania. W urządzeniach mam jeden wykrzyknik (pojawił się po instalacji siódemki-poprzednio Vista i wszystko działało). Załączam screen ekranu menedżera urządzeń. [attachment=581]


RE: Regulacja podświetlenia ekranu nie działa - War_3_ - 07.02.2010 18:33

Proponuję lekturę i zastosowanie się do Porady o wyszukiwaniu sterowników.


RE: Regulacja podświetlenia ekranu nie działa - Lalik - 09.02.2010 10:39

Każdy laptop poza zainstalowaniem sterowników, jest wyposażony w oprogramowanie do skrótów klawiaturowych, jest to aplikacja w zależności od laptopa różnie się nazywa, w dellu np quickset, musicie wejść na stronę producenta i tam poszukać, najlepiej szukać w aplikacjach ponieważ nie jest to typowy sterownik, po zainstalowaniu skróty powinny działać, uaktualnienie tu nic nie da, i żaden program tego nie znajdzie, ponieważ tak jak napisałam wyżej nie jest to sterownik tylko aplikacja firmowa.


RE: Regulacja podświetlenia ekranu nie działa - gremed - 10.02.2010 17:41

(09.02.2010 10:39)Lalik napisał(a):  Każdy laptop poza zainstalowaniem sterowników, jest wyposażony w oprogramowanie do skrótów klawiaturowych, jest to aplikacja w zależności od laptopa różnie się nazywa, w dellu np quickset, musicie wejść na stronę producenta i tam poszukać, najlepiej szukać w aplikacjach ponieważ nie jest to typowy sterownik, po zainstalowaniu skróty powinny działać, uaktualnienie tu nic nie da, i żaden program tego nie znajdzie, ponieważ tak jak napisałam wyżej nie jest to sterownik tylko aplikacja firmowa.

No tak. Tylko, że u mnie nie działa również regulacja suwakiem w "opcjach zasilania".


RE: Regulacja podświetlenia ekranu nie działa - Lalik - 10.02.2010 17:50

Więc aktualizacja sterowników tak jak napisał kolega War Uśmiechnięty


RE: Regulacja podświetlenia ekranu nie działa - MoruS_PL - 10.02.2010 18:06

W toshibie Value Added Pack i bodajże potrzeba wcześniej Flash Cards bez tego mi nie działały Uśmiechnięty


RE: Regulacja podświetlenia ekranu nie działa - gremed - 11.02.2010 17:00

No i lipa. Sterowniki aktualne i nie działa. Pozostałe przyciski funkcyjne działają. Nie reagują tylko te od rozjaśniania. Ale ponieważ ta opcja nie działa też w opcjach zasilania to problem pewnie tkwi gdzie indziej.


RE: Regulacja podświetlenia ekranu nie działa - slump - 12.02.2010 00:52

A dodałeś to co post przed Twoim zaproponowano?


RE: Regulacja podświetlenia ekranu nie działa - gremed - 12.02.2010 19:49

To są aplikacje do Toshiby. Wykryłem taki myk: regulacja jasności klawiszami działa przy rozruchu systemu- do momentu gdy znika ekran "ładowanie windows" można regulować, później zostaje poziom jasności jaki był w momencie zakończenia ładowania systemu.


RE: Regulacja podświetlenia ekranu nie działa - Lalik - 12.02.2010 20:01

Moim zdaniem jest to ewidentna wina sterownika, może spróbuj starszego w wersji zgodności, bo wygląda na to, że po załadowaniu sterownika następuje błąd.


RE: Regulacja podświetlenia ekranu nie działa - slump - 13.02.2010 02:30

Brak sterownika dla Windowsa. Podaj nazwę i model laptopa a postaramy się namierzyć brakującą aplikację.


RE: Regulacja podświetlenia ekranu nie działa - Lalik - 13.02.2010 09:40

Gremed płytę ze sterownikami z XP Visty masz ? Jeśli tak spróbuj zainstalować te w trybie zgodności, sterownik zawsze można uaktualnić.


RE: Regulacja podświetlenia ekranu nie działa - gremed - 15.02.2010 12:22

Nie mam płyty ze sterownikami. Wszystkie stery według DriverMax są aktualne. Zresztą większość była aktualna, DriverMax uaktualnił tylko te do USB i jeszcze parę innych mniej istotnych. Te ważniejsze, np. do karty graficznej pilnuję sam. Laptop to Acer Aspire 6935, Nvidia GeForce 9600 GT, Windows 7 64 bit. Z góry dziękuję za zainteresowanie i pomoc.


RE: Regulacja podświetlenia ekranu nie działa - slump - 16.02.2010 03:43

Zobacz czy instalacja tych aplikacji pomoże:

[urln]http://global-download.acer.com/GDFiles/Application/eSetting/eSettings_Acer_3.0.3011_Vistax64Vistax86_A.zip?acerid=633639596668481095&Step1=Notebook&Step2=Aspire&Step3=Aspire%206935&OS=V10&LC=en&BC=Acer&SC=EMEA_20[/urln]

oraz:

[urln]http://global-download.acer.com/GDFiles/Application/LaunchManager/LaunchManager_Dritek_v2.0.0.2_Vistax86x64_XPx86x64.zip?acerid=633639767788386656&Step1=Notebook&Step2=Aspire&Step3=Aspire%206935&OS=V10&LC=en&BC=Acer&SC=EMEA_20[/urln]


RE: Regulacja podświetlenia ekranu nie działa - gremed - 16.02.2010 13:59

Niestety nie pomogło. LaunchManager mam zainstalowany cały czas, dołożyłem tylko eSettings Acer ale nic nie dało.