Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Instalacja Windows 7 po formacie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Instalacja Windows 7 po formacie (/instalacja-windows-7-po-formacie-27405-t)



Instalacja Windows 7 po formacie - kowal171711 - 16.10.2012 17:48

Witam. Sformatowałem dysk i wgrałem system. Wszystko było cacy dopóki nie trzeba było wklepać keya. Spisałem kod z naklejki ale była ona trochę przetarta i nie dało się odczytać dobrze kodu. Więc próbowałem wszystkie kombinacje ale coś cały czas nie pasowało. Gdy skasowałem cały kod i kliknąłem dalej to po prostu przeskoczyło ten krok. Czy może być to spowodowane tym, że ten kod jest już przypisany do komputera i nie trzeba go wpisywać czy popełniłem jakiś błąd przy przepisywaniu. Zaznaczam, że nie wyskoczyło żadne powiadomienie o potrzebie autoryzacji Windowsa.


RE: Instalacja Windows 7 po formacie - peciaq - 16.10.2012 21:24

Zainstalowałeś system z opcją późniejszej aktywacji. W praktyce wygląda to tak, że masz 30 dni na podanie kodu, po tym czasie system odmówi posłuszeństwa. Możesz go aktywować np. telefonicznie, kontaktując się z MS Polska.


RE: Instalacja Windows 7 po formacie - thermalfake - 16.10.2012 21:32

Instalując czysty system (nie recovery bo on nie pyta o klucz) to na bank za jakiś czas wyskoczy powiadomienie. Na razie zegar tyka przez 30 dni.
Aby sprawdzić stan aktywacji Microsoft wydał narzędzie MGA Diag Tool.

Cytat:Czy może być to spowodowane tym, że ten kod jest już przypisany do komputera i nie trzeba go wpisywać

Zwykły OEM tzn jego klucz nigdy nie jest zapamiętany na miejscu do sprzętu nawet po sformatowaniu. Inaczej się to ma w przypadku systemów preinstalowanych np na laptopach. Tam jest aktywacja zrobiona od razu lokalnie czyli w biosie istnieją zabezpieczenia (slic table) które w powiązaniu z jednym kluczem producenta (SLP). Jak będziesz próbował wgrać jakieś recovery nie mając tak przygotowanego przez producenta lapka biosu system będzie niezaktywowany.
Ogólnie źle to zrobiłeś. Jak się nie jest pewnym czy klucz nie jest częściowo nieczytelny przed sformatowaniem bierzemy aplikacje które te numery odczytają z działającego systemu. Teraz albo podasz prawidłowy klucz który jest na naklejce albo dzwonisz do Acera (support na stronie pl) co robić dalej, prawdopodobnie zaproponują zakup nośników recovery bo z tego co wiem producenci OEM nie udostępniają nowych stickerów COA.

Peciaq, MS odeśle go z tym problemem do Acera bo przy tego typu systemach MS zgodnie z polityką i uzgodnionym licencjonowaniem nie udziela żadnego wsparcia a tym bardziej w Polsce czego przykładem mogą się pochwalić niektórzy forumowicze.


RE: Instalacja Windows 7 po formacie - peciaq - 16.10.2012 21:39

Aha, no to dzięki za info, ale najważniejsze że nie wszystko stracone Uśmiechnięty Bo Acer jakoś mu udostępni jego klucz, prawda?


RE: Instalacja Windows 7 po formacie - thermalfake - 16.10.2012 21:46

Nie jestem pewien, raczej nikt takiej bazy z producentów nie prowadzi. Ostatnio był przypadek forumowcza bodajże z Irlandii, polski MS zupełnie olał wymagając biurokracji i spowiadania się na co nowy key jest potrzebny, Na miejscu od lokalnego MS'a po potwierdzeniu otrzymał nowy klucz bardzo szybciutko. Tylko u nas jest inna polityka.


RE: Instalacja Windows 7 po formacie - LadyInBlue - 16.10.2012 21:46

Może zawsze user skorzystać z tego typu programów:

KLIK


RE: Instalacja Windows 7 po formacie - thermalfake - 16.10.2012 22:04

Teraz jest już za późno Lady na nowym systemie.


RE: Instalacja Windows 7 po formacie - kowal171711 - 23.10.2012 14:57

Napisałem do Acera. Może będą wyrozumiali. Dzięki za pomoc. Na następny raz będę ostrożniejszy przy formatach i zapisze gdzieś kod. Jeżeli będę go miał oczywiście...


Instalacja Windows 7 po formacie (rozwiązany) - peciaq - 23.10.2012 17:16

Wątek rozwiązany.