Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
problem z routerem linksys i internetem przez kabel TV - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: problem z routerem linksys i internetem przez kabel TV (/problem-z-routerem-linksys-i-internetem-przez-kabel-tv-27357-t)



problem z routerem linksys i internetem przez kabel TV - adambrzoza - 14.10.2012 15:48

Witam, mam taki przypadek :

podłaczyli mi internet z MULTIMEDIA POLSKA przez kabel TV czyli mam rozłączke w kablu tv do jakiegos MODEMU
z tego modemu wychodzi juz kabel do internetu ktory moge podlaczyc do routera linksys lub do laptopa
teraz mam do laptopa i internet jest, kiedy podlaczam do routera to wykrywa mi siec linksys ale nie mam internetu :/
probowalem wchodzic w ustawienia routera 192.168.1.1 itp i wsz
wszystko probowalem juz chyba, kopiowac mac, statyczne ip automatyczne.. z plyty instalowac :/
nie mam juz slow a potrzebuje wi-fi a nie neta na kablu
czy jest ktos to byłby w stanie pomoc?
z gory dziekuje, czytalem inne tematy i probowalem robic to co tam pisza lecz bez skutecznie :///


RE: problem z routerem linksys i internetem przez kabel TV - thermalfake - 14.10.2012 17:10

Proszę napisać o jaki chodzi model Linksysa i modemu od ISP.
Generalnie potrzebny jest router DSL-owy z funkcją klonowania mac adresu.
W ustawieniach robimy Dynamic IP a w klonowaniu wpisujemy mac adres laptopa, tak jakby routera pomiędzy modemem a lapkiem nie było.


RE: problem z routerem linksys i internetem przez kabel TV - adambrzoza - 14.10.2012 17:17

(14.10.2012 17:10)thermalfake napisał(a):  Proszę napisać o jaki chodzi model Linksysa i modemu od ISP.
Generalnie potrzebny jest router DSL-owy z funkcją klonowania mac adresu.
W ustawieniach robimy Dynamic IP a w klonowaniu wpisujemy mac adres laptopa, tak jakby routera pomiędzy modemem a lapkiem nie było.

Dzieki za szybka odpowiedz
linksys by cisco
wireless-n home router
model no. WRT120N

a ten pierwszy modemik pod tv : cisco cable modem 2100

sprobuje podlaczyc tak jak mowisz mialem tam opcje clonowania mac adresu i robilem to pewnie zly mac adres wpisywalem, zaraz zrobujemy jeszcze raz Uśmiechnięty

udało sie !Uśmiechnięty
nie wiem czemu zwlekalem z pisaniem na forum 2 dni Zadowolony
wpisalem tam adres laptopa automatic ip dhcp czy cos takiego Zadowolony i save settings i wszystko smiga jak ta lala
podziekowal Uśmiechnięty