Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nie widać otwartych folderów - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Nie widać otwartych folderów (/nie-widac-otwartych-folderow-27328-t)



Nie widać otwartych folderów - martunia1002 - 13.10.2012 09:18

Witam,
na wstępie zaznaczam, że nie mam dużej wiedzy komputerowej i jeśli ktoś będzie wiedział jak mi pomóc to proszę o wytłumaczenie tego w łatwy sposób. Mój problem polega na tym, że kiedy klikam na jakiś folder (programy otwierają sie normalnie) to widzę tylko takie jakby jego widmo "uciekające" za prawą krawędź ekranu. Folderu nie widać na pulpicie, ale na pasku zadań jest widoczny jako włączony. Nie zmieniałam żadnych ustawień. Bardzo proszę o pomoc, gdyż niektórych rzeczy nie da się zrobić bez otworzenia folderu.

Okazuje się, że foldery pojawiają się za boczną krawędzią ekranu (da się je wyciągnąć, ale trzeba strasznie kombinować), jak sprawić aby znowu pojawiały się w centrum ekranu?


RE: Nie widać otworzonych folderów - rafal723 - 14.10.2012 00:21

Ja spróbowałbym z ustawieniami monitora. Chodziło by o to, żeby prawą krawędź ekranu (ale wyświetlaną, czyli to co widzisz na ekranie) przesunąć trochę w lewo, żeby była przerwa między krawędzią wirtualną (która się wyświetla), a fizyczną (obudową - prawą krawędzią). Wtedy uruchamiasz jakikolwiek folder, ot, nawet Mój komputer i przesuwasz go, tam gdzie chcesz żeby się foldery wyświetlały. Jak przesuniesz do cofasz "wirtualną krawędź" do wcześniejszych ustawień.

* "Wirtualną krawędź" zmieniasz przyciskami NA monitorze (, a nie w systemie.).


RE: Nie widać otwartych folderów - thermalfake - 14.10.2012 13:19

Jest jeszcze taka możliwość, że korzystasz nieświadomie z opcji rozszerzonego ekranu - pulpit i pasek zadań na ekranie głównym/podstawowym natomiast okna otwierają się na ekranie. Ale najpierw zrób to co napisał rafal723.


RE: Nie widać otwartych folderów - peciaq - 16.10.2012 00:14

thermalfake, a w takiej sytuacji pasek zadań też jest rozciągnięty, tzn. godzina itd. będą również poza krawędzią ekranu?


RE: Nie widać otwartych folderów - thermalfake - 16.10.2012 00:50

Niekoniecznie. Można też mieć obszar roboczy na drugim ekranie bez rozciągniętego paska.