Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Windows 7 i Windows XP na jednym, starym dysku (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Windows 7 i Windows XP na jednym, starym dysku (rozwiązany) (/windows-7-i-windows-xp-na-jednym-starym-dysku-rozwiazany-2710-t)



Windows 7 i Windows XP na jednym, starym dysku (rozwiązany) - Telcontar - 26.11.2009 22:40

Witam posiadaczy SiódemkiCwaniak

Przeczytałem wiele postów o podobnej tematyce, ale mojego problemu nikt nie miał, więc zakładam nowy wątek.

Otóż kupiłem nowy komputer. Na czystej partycji C zainstalowałem Windows 7 - wszystko pięknie hula. dwa dni temu moja Pani stwierdziła, że zagrałaby sobie znów w Diablo II. Po wielu próbach uruchomienia gry - poddałem się. Albo musi grać w okienku, albo tak jakby Winda wyświetlała 16 kolorów. Porzuciłem więc daremne próby i wpadłem na genialny pomysł. Pomyślałem, że podepnę stary dysk, gdzie zainstalowany jest już Windows XP i spod niego będę uruchamiał wspomnianą grę.

Teraz pytanie do ekspertów: Jak zrobić z tego boot menu? Da się w ogóle? Tylko nie mówcie, że mam przeinstalować Windows 7 bo to odpada. Windows XP (a raczej dysk z nim) jest teraz na partycji F. Da się coś z tym wyczarować?

Pozdrawiam


RE: Windows 7 + Windows XP (stary dysk) - slump - 27.11.2009 00:20

Jeśli win XP jest na starym dysku bo rozumiem, zż do nowego kompa podłączyłeś dysk ze starego to na starym dysku na pewno jest sektor rozruchowy. W biosie przestawiaj aby z niego startował na czas potrzeby a później ustawiaj dla normalnej pracy na dysk nowy.

To co napisałem jest problematyczne. Ale jeśli zostawisz dysk z XP w kompie już na stałe to będziesz miał 2 pracujące systemy. Jeśli tak chcesz to zrób tak:

Pobierz i zainstaluj: [urln]http://pcxp.pl/Pliki.aspx?PlikID=7334[/urln]

A następnie:

Uruchom pobrany program, przejdź do zakładki Manage OS Entries, zaznacz opcję Add New OS Entry, a następnie w pole OS Name wpisz Windows XP (lub to co chcesz aby się pokazywało na liście jako nazwa tej instalacji Windows), z listy OS Type wybierz Windows Legacy i na koniec z listy OS Drive wybierz partycję, na której zainstalowany jest Windows XP. Zatwierdź wszystko klikając Apply Updates i ponownie uruchom komputer komputer.
Powinny być 2 systemy do wyboru.


RE: Windows 7 i Windows XP na jednym, starym dysku - Admin - 29.11.2009 00:39

Polecam wątek: Windows XP i Windows 7 na jednym komputerze


RE: Windows 7 + Windows XP (stary dysk) - Telcontar - 30.11.2009 21:50

(27.11.2009 00:20)slump napisał(a):  Jeśli win XP jest na starym dysku bo rozumiem, zż do nowego kompa podłączyłeś dysk ze starego to na starym dysku na pewno jest sektor rozruchowy. W biosie przestawiaj aby z niego startował na czas potrzeby a później ustawiaj dla normalnej pracy na dysk nowy.

To co napisałem jest problematyczne. Ale jeśli zostawisz dysk z XP w kompie już na stałe to będziesz miał 2 pracujące systemy. Jeśli tak chcesz to zrób tak:

Pobierz i zainstaluj: [urln]http://pcxp.pl/Pliki.aspx?PlikID=7334[/urln]

A następnie:

Uruchom pobrany program, przejdź do zakładki Manage OS Entries, zaznacz opcję Add New OS Entry, a następnie w pole OS Name wpisz Windows XP (lub to co chcesz aby się pokazywało na liście jako nazwa tej instalacji Windows), z listy OS Type wybierz Windows Legacy i na koniec z listy OS Drive wybierz partycję, na której zainstalowany jest Windows XP. Zatwierdź wszystko klikając Apply Updates i ponownie uruchom komputer komputer.
Powinny być 2 systemy do wyboru.

Zrobiłem w pobranym programie tak, jak mi podpowiedziałeś. Efekt jest taki, że kiedy wybieram system ze starego dysku (Windows XP), to komputer mi się resetuje Smutny Jakieś inne rozwiązanie, ewentualnie co robię nie tak...?


RE: Windows 7 i Windows XP na jednym, starym dysku - slump - 01.12.2009 03:58

A zobacz czy możesz uruchomić starego Windowsa w trybie awaryjnym oraz czy jak masz podpięty tylko dysk z XP to tez tak się dzieje.


RE: Windows 7 i Windows XP na jednym, starym dysku - Telcontar - 01.12.2009 19:44

(01.12.2009 03:58)slump napisał(a):  A zobacz czy możesz uruchomić starego Windowsa w trybie awaryjnym oraz czy jak masz podpięty tylko dysk z XP to tez tak się dzieje.

A więc, jeśli odepnę dysk z Windows 7 i mam podpięty tylko ten z XP to system (XP) uruchamia się normalnie bez kłopotów.


RE: Windows 7 i Windows XP na jednym, starym dysku - slump - 01.12.2009 22:56

A jak masz podpięte oba i wybierzesz tryb awaryjny dla XP tez działa?. Jeśli nie to może ostatnia znana dobra konfiguracja?


RE: Windows 7 i Windows XP na jednym, starym dysku - Telcontar - 02.12.2009 16:06

(01.12.2009 22:56)slump napisał(a):  A jak masz podpięte oba i wybierzesz tryb awaryjny dla XP tez działa?. Jeśli nie to może ostatnia znana dobra konfiguracja?

Nie mam trybu awaryjnego dla XP Smutny

Ale za to jak naciskam F8 podczas bootowania, to mi wyskakuje okienko z BIOSu z możliwością wyboru napędu, z którego ma być bootowany systemUśmiechnięty Mimo wszystko daję "pomógł", bo bez Ciebie bym na to nie wpadł Cwaniak


RE: Windows 7 i Windows XP na jednym, starym dysku - slump - 09.12.2009 15:31

Problem rozwiązany, czy kombinować dalej?


RE: Windows 7 i Windows XP na jednym, starym dysku - Telcontar - 11.12.2009 22:53

(09.12.2009 15:31)slump napisał(a):  Problem rozwiązany, czy kombinować dalej?

Jak już napisałem wyżej - rozwiązałem problem inaczej. Przeinstalowałem system na starym dysku ( Windows XP ) i przy uruchamianiu komputera korzystam z opcji wyboru napędu, z którego ma się system uruchomić. Działa jak marzenie.

Daję "POMÓGŁ"