Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
WIFI + Livebox - lenovo g570 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: WIFI + Livebox - lenovo g570 (/wifi-livebox-lenovo-g570-26863-t)



WIFI + Livebox - lenovo g570 - pixpix - 23.09.2012 10:13

Witam. Mam pewien problem z połączeniem z internetem.
Mianowicie zainstalowałem wszystkie sterowniki, pokazują mi się dostępne sieci, ale w momencie łączenia bezprzewodowo z neostradą (livebox) od razu wyskakuje mi kominukat o niemożności powiązaniapołączenia.
Potem komunikat o prawdopodobnym problemie. Robię wg instrukcji i nadal nie działa.
Neo mam na drugim laptopie i działa normalnie, na PC również przez sagemowy usb działa. A tutaj nawet nie daje się wpisać nigdzie klucza WEP po prostu wyskakuje w momencie połączenia komunikat
"System Windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią neostrada_5611"
Co robię źle?
[Obrazek: 64514178.jpg]
[Obrazek: 11013268.jpg]


RE: WIFI + Livebox - lenovo g570 - thermalfake - 23.09.2012 13:03

Nie wiem która to wersja LiveBoxa więc podstawowa rzecz to sprawdzić w jego ustawieniach czy czasem nie jest włączone filtrowanie MAC adresów kart sieciowych.
Na obrazku widać tylko, że neostrada_5611 widnieje jako sieć nie zabezpieczona więc trzeba sprawdzić w konkretnym profilu w centrum sieci i udostępniania jaki typ szyfrowania tam istnieje (prawdopodobnie połączenie jest otwarte stąd problem). Może to być też spowodowane fabrycznym oprogramowaniem Lenovo do zarządzania połączeniami sieciowymi (nie ma systemowej autokonfiguracji).
Druga rzecz to pokaż wynik polecenia (bezpośrednio wklejając ctrl+v)
netsh wlan show all | clip


RE: WIFI + Livebox - lenovo g570 - pixpix - 23.09.2012 13:40

Ale na laptopie drugim nie musiałem nic kombinować. Po prostu wpisywałem WEP i było po sprawie a tutaj Smutny
Livebox to F@st 3202TP.
Na PC sprawdziłem właściwości sieci, wszystko jest tak samo jak tutaj. Szyfrowanie etc, tak samo poustawiane

[Obrazek: 97275871.jpg]
[Obrazek: 31746553.jpg]


RE: WIFI + Livebox - lenovo g570 - thermalfake - 23.09.2012 16:50

Chłopie weź to po prostu wklej ze schowka (do znaczników forumowych code) żeby było czytelne a nie wrzucaj obrazków i to jeszcze o różnych rozmiarach.
Na LiveBoxie zmień szyfrowanie na coś bardziej trudniejszego do złamania (przestarzały) np WPA2-PSK bo także Win 7 miewa problemy z WEP'em a nie wiem jakie systemy masz w drugim lapku i PC.