Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
System przywracania nie widzi zewnętrznego dysku USB - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: System przywracania nie widzi zewnętrznego dysku USB (/system-przywracania-nie-widzi-zewnetrznego-dysku-usb-26784-t)



System przywracania nie widzi zewnętrznego dysku USB - DartX - 20.09.2012 11:40

Witam,

Mój problem polega na tym, że system przywracania nie widzi zewnętrznego dysku USB na którym znajduje się obraz systemu.

W BIOS nie widzę opcji aktywacji USB. Prawdopodobnie należy zainstalować sterowniki portów USB. Próbowałem zainstalować sterowniki ściągnięte ze strony Samsunga które nagrałem na płytę DVD, ale przecież instaluje się je w gotowym systemie odpalając plik Setup.exe, więc mam problem, bo nie wiem skąd wziąć, jak rozpoznać że dany plik jest potrzebnym mi sterownikiem np. USB i jak wskazać odpowiednie sterowniki przy operacji przywracania systemu.

Laptop Samsung
Dysk systemowy SSD
HDD (dotychczas jako systemowy) podłączony do portu USB
Brak partycji Recovery (poprzednio znajdowała się na HDD)


RE: System przywracania nie widzi zewnętrznego dysku USB - thermalfake - 20.09.2012 13:09

Laptop Samsung - dużo mówi Zacieszacz

Do którego portu usb wkładasz kabel ?
Są zarówno specyfikacje 2.0 i 3.0 (w zależności od konkretnego modelu).
W fabrycznym systemie całościową obsługę sprzętu masz już załatwioną przez zintegrowanie wszelkich sterowników.
Dla poprzedniego 2.0 system domyślnie instaluje wszelkie sterowniki dla chipsetu w tym portów high speed.
Natomiast jeśli robiłeś czystą instalację to sterowniki do usb 3.0 (jest to osobny kontroler nie zintegrowany z chipsetem) trzeba sobie doinstalować. Inną sprawą jest zajrzeć do zarządzania dyskami i sprawdzić co tam sobie system rozpoznał (diskmgmt.msc)

Cytat:jak wskazać odpowiednie sterowniki przy operacji przywracania systemu.

Masz mieć rozpoznany dysk zewnętrzny zaraz po uruchomieniu systemu i gotowy do pracy, tyle w temacie. Żadnych sztuczek przy przywracaniu się nie robi.


RE: System przywracania nie widzi zewnętrznego dysku USB - DartX - 20.09.2012 14:05

Jest już OK. Fast BIOS Mode (w BIOS) trzeba ustawić na Disabled

Model laptopa to: NP350V5C-A04PL
---------------------

Dodam, że chodziło o przywracanie obrazu z wykorzystaniem dysku naprawczego WinRe
Robiłem czystą instalację

"Masz mieć rozpoznany dysk zewnętrzny zaraz po uruchomieniu systemu i gotowy do pracy, tyle w temacie. Żadnych sztuczek przy przywracaniu się nie robi."

Rozumiem, ale tak z ciekawości interesuje mnie jak wskazać określony sterownik, jak go rozpoznać, jak i gdzie szukać w necie, bo zakładam, że "normalnie" instalowane sterowniki nie da się zainstalować gdy system operacyjny nie jest zainstalowany.


RE: System przywracania nie widzi zewnętrznego dysku USB - DartX - 20.09.2012 16:01

Jednak problem nadal istnieje.

Ponowna próba przywrócenia systemu z wykorzystaniem WinRe nie powiodła się, bo system nie widzi dysku zewnętrznego USB, podobnie jak klawiatury i myszki USB (od portu USB na wszelki wypadek odłączyłem tuner WinFast).


RE: System przywracania nie widzi zewnętrznego dysku USB - thermalfake - 22.09.2012 20:16

http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=2257129