Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Grupa uzytkowników domenowych jako administratorzy na komputerze lokalnym - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Grupa uzytkowników domenowych jako administratorzy na komputerze lokalnym (/grupa-uzytkownikow-domenowych-jako-administratorzy-na-komputerze-lokalnym-26702-t)



Grupa uzytkowników domenowych jako administratorzy na komputerze lokalnym - brylcio16 - 17.09.2012 14:44

Witam.
Otóż mam taki problem. Chciałbym aby użytkownicy z danej grupa domenowej byli lokalnymi administratorami na komputerze.

Aby user był adminem robiłem to poprzez Control Panel > User Accounts > Give other users access to this computer. Wpisywalem nazwę użytkownika dawałem 'Check name' i sam wyszukał w domenie odpowiedniego uzytkownika.

Natomiast tym razem chcialbym wlasnie dodac całą grupę. W outlooku mam w ksiazce adresowej grupe nazwana '@All' lub @Team Leaders'. Którąś bym chcial dodać jako admini lokalni lokalnego kompa Uśmiechnięty.

Jak coś takiego uczynić? Uśmiechnięty
Pozdrawiam.,
brylcio16


RE: Grupa uzytkowników domenowych jako administratorzy na komputerze lokalnym - thermalfake - 17.09.2012 19:45

net localgroup "administratorzy" "moja_domena\nazwa_grupy" /add
Żeby sprawdzić czy rzeczywiście ich dodało
net localgroup administratorzy