Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Facebook pracuje nad wyszukiwarką internetową! - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Newsy i aktualności o Windows 7 (/newsy-i-aktualnosci-o-windows-7-6-f)
+---- Dział: Aktualności i wydarzenia branży IT (/aktualnosci-i-wydarzenia-branzy-it-52-f)
+---- Wątek: Facebook pracuje nad wyszukiwarką internetową! (/facebook-pracuje-nad-wyszukiwarka-internetowa-26569-t)



Facebook pracuje nad wyszukiwarką internetową! - Portator - 12.09.2012 15:40

Plotki o tworzeniu własnej wyszukiwarki przez Facebooka krążyły po Internecie od miesięcy. I, wygląda na to, że były prawdziwe!
[Obrazek: image_thumb]

- Facebook ma unikalną pozycję by móc odpowiadać na pytania ludzi. W pewnym momencie zrobimy to. Nasz zespół już nad tym pracuje –odpowiedział Zuckerberg, zapytany na konferencji TechCrunch Disrupt o plany Facebooka dotyczące wyszukiwarki internetowej.

Zuckerberg dodał również, że już teraz Facebook jest wykorzystywany jako źródło odpowiedzi na pytania ludzi. – Obsługujemy miliard zapytań dziennie, a nawet się nie staraliśmy – opisuje wyszukiwarkę funkcjonującą wewnątrz portalu. Uważa też, że użytkownicy wolą uzyskiwać konkretne odpowiedzi na zadane im pytania, zamiast musieć je wybierać. – Wyszukiwarki ewoluują, by zaprezentować ci zestaw odpowiedzi. A ja mam konkretne pytanie: odpowiedz mi na nie – mówi dyrektor generalny Facebooka.

Na razie nie wiadomo kiedy pojawi się na rynku facebookowa wyszukiwarka. Nie wiadomo też, czy nie powstanie ona wspólnie z partnerem Facebooka, czyli Microsoftem, który użycza portalowi mechanizmu Bing.

Za: chip.pl