Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Udostępnianie plików bez hasła - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Udostępnianie plików bez hasła (/udostepnianie-plikow-bez-hasla-26307-t)



Udostępnianie plików bez hasła - dreapheus - 04.09.2012 01:03

Witam,
1 komputer Windows 7 ultimate 64 bit
2 XP home 32 bit
Wymiana plików z 2 do 1 bez problemu w przeciwnym kierunku jest problem.
Zastosowałem się do wszelkich wskazówek znalezionych na forum- nic nie pomaga. Przy przeglądaniu plików, kopiowaniu uporczywie wyskakuje monit o nazwę użytkownika i hasło. O dziwo nie muszę hasła wpisywać jedynie w login- byle co, nawet losowe literki wystarczą aby uzyskać dostęp do plików (nie musi to być istniejąca nazwa użytkownika).
Pytanie czy ktoś miał podobny problem i wie jak pozbyć się tego monitu o i tak nie weryfikowany login i hasło? Jest to o tyle uporczywe że występuje przy każdym restarcie komputera. Nie mogę też drukować przez udostępnioną drukarkę zanim nie wpiszę w login monitu dowolnej literki i kliknę "ok". Testowy link


RE: Udostępnianie plików bez hasła (monit) - dreapheus - 04.09.2012 10:53

Cytat:Witam,
1 komputer Windows 7 ultimate 64 bit
2 XP home 32 bit
Wymiana plików z 2 do 1 bez problemu w przeciwnym kierunku jest problem.
Zastosowałem się do wszelkich wskazówek znalezionych na forum- nic nie pomaga. Przy przeglądaniu plików, kopiowaniu uporczywie wyskakuje monit o nazwę użytkownika i hasło. O dziwo nie muszę hasła wpisywać jedynie w login- byle co, nawet losowe literki wystarczą aby uzyskać dostęp do plików (nie musi to być istniejąca nazwa użytkownika).
Pytanie czy ktoś miał podobny problem i wie jak pozbyć się tego monitu o i tak nie weryfikowany login i hasło? Jest to o tyle uporczywe że występuje przy każdym restarcie komputera. Nie mogę też drukować przez udostępnioną drukarkę zanim nie wpiszę w login monitu dowolnej literki i kliknę "ok"

ROZWIĄZANE: Po kilku godzin walki doszedłem do tego. Dla potomnych: Narzędzia administracyjne-> Zasady zabezpieczeń lokalnych->Opcje zabezpieczeń i kolejno zmieniamy:
Dostęp sieciowy: udostępnianie i model zabezpieczeń dla kont lokalnych: Uwierzytelnianie użytkowników lokalnych jako gościa


Udostępnianie plików bez hasła (monit) (rozwiązany) - LadyInBlue - 04.09.2012 19:37

Wątek rozwiązany.