Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Brak dźwięku uruchamiania/zamykania systemu? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Brak dźwięku uruchamiania/zamykania systemu? (/brak-dzwieku-uruchamiania-zamykania-systemu-26141-t)



Brak dźwięku uruchamiania/zamykania systemu? - AndrzejGdz - 28.08.2012 20:42

Witam !

Mam problem tego typu ze podczas startu i zamkniecia systemu nie wydobywa sie zaden dzwiek ( dzwieki systemowe tez zadne nie dziala )?
Natomiast w zasobniku kolo zegara ikonka glosnik ma te "paseczki natezenia " 100%
Jak odtwarzam jakis plik z dzwiekim to dzwiek jest i w glosnikach a jak wloze sluchawki to wylaczaja sie glosniki w laptopie a jest dzwiek na sluchawkach ?
Nie wiem ale kiedys mialem tak ze jak wtykalem sluchawki to pomimo ze ikonka glosnika przy zegarze nie miala "paskow natezenia bylo calkowicie sciszone " to po podlaczeniu sluchawek robilo sie na 70 % lub 100% w zaleznosci jak mialem zostawiony dzwiek.
Wszystko to powstalo jak wczoraj robilem format z ukrytej partycji a niestety nie mam pojecia jak to mialem ustawione bo dzialalo mi 2 lata i nie pamietam co i jak ustawialem.
Moze ktos z kolegow wie co musze ustawic abym mial dzwieki tak jak kiedys tak jak to opisalem wyzej.

EDIT

Jak PPM klikam na glosnik wejde w Dzwieki , wyswietla mi sie okno w dzwiekach mam domyslne dla windows ale pomimo ze glosnik jest na 100% zrobie np krytyczny stan bateri dam testuj to nie ma zadnego dzwieku w glosnikach, ale jak podepne sluchawki to cos tam slychac ale cicho ?

Andrzej


RE: Windows 7 brak dzwieku na starcie systemu ale pliki z dzwiekiem dzwiek jest ? - thermalfake - 30.08.2012 20:04

Jaki model laptopa ? Pisze pod spodem obudowy.
Generalnie sprawdzić opcję na jakie urządzenie przełącza się źródło dźwięku w managerze audio - zależnie od modelu układu audio o którym na razie nic nie wiadomo.


RE: Windows 7 brak dzwieku na starcie systemu ale pliki z dzwiekiem dzwiek jest ? - AndrzejGdz - 04.09.2012 14:28

Laptop Toshiba L500-1QE.
Faktycznie miałem w dzwiękach całkiem na dole suwak Dzwięki systemu ?
Teraz jest ok.