Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem z instalacją Windows 7 Home Premium - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Problem z instalacją Windows 7 Home Premium (/problem-z-instalacja-windows-7-home-premium-26129-t)



Problem z instalacją Windows 7 Home Premium - zsamot8 - 28.08.2012 13:45

Mam problem z instalacją, która zacina się na ekranie trwa uruchamianie systemu Windows. Po włączeniu trybu awaryjnego instalatora, zobaczyłem że nie może się wczytać plik disk.sys.
Moja konfiguracja:
-Płyta główna: Asus M2N-Sli Deluxe (bios zaktualizowany do wersji 5001)
-Procesor: Amd Athlon II X4 640
-Pamięć Ram: 4GB DDR2, 2 kości 1GB i jedna 2GB, wszystkie Corsair
-Karta Grafiki: Gainward Nvidia GeForce 9600GT 512MB
-Dysk 1: Samsung 160GB
-Dysk 2: WD Caviar Blue 500GB (na nim instaluje 7)
-Napęd optyczny: Asus DVD+/-RW DRW-24B5ST
-Zasilacz: Modecom 400W
Proszę o pomoc męczę się z tym już od kilku dni.Na komputerze bez problemów zainstalowałem Windows XP. Płyta Windows 7 jest na pewno dobra da się z niej zainstalować system na innych komputerach.


RE: Problem z instalacją Windows 7 Home Premium (x64) - bolinio3 - 28.08.2012 14:16

To może spróbuj postawić system na dysku 160GB.


RE: Problem z instalacją Windows 7 Home Premium (x64) - zsamot8 - 28.08.2012 15:46

Próbowałem już to zrobić i ciągle ten sam błąd.


RE: Problem z instalacją Windows 7 Home Premium (x64) - thermalfake - 28.08.2012 20:12

Zostaw sobie na czas instalacji tylko jedną kostkę - tą największą albo dwie 1gb. Windows Vista/7 są bardziej czułe pod tym względem i to co się udaje z Win XP nie zawsze ma taki sam rezultat w siódemce.
Jeśli któraś kość była by uwalona to instalator XP też miałby problem w momencie kopiowania plików.


RE: Problem z instalacją Windows 7 Home Premium - zsamot8 - 29.08.2012 09:21

Zostawiłem kość 2GB i udało mi się poprawnie zainstalować system. Chciałem mieć jednak 4GB RAMu więc włożyłem te 2 1GB kości. Po tej modyfikacji system przy starcie wyświetla blue screen. Jest jakiś sposób na instalacje tych dwóch kości? Wiem że nie dotyczy to już instalacji ale nie chcę tworzyć nowego wątku by nie robić bałaganu.


RE: Problem z instalacją Windows 7 Home Premium - thermalfake - 29.08.2012 09:40

Widocznie jest na tu dużo bardziej wrażliwy. Imho zamienić te 2x1GB na jedną 2GB kość. Pamięci do płyty powinno się dokładać parami (płyta nie posiada triple channel).