Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Upgrade z windows XP na 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Upgrade z windows XP na 7 (/upgrade-z-windows-xp-na-7-25964-t)



Upgrade z windows XP na 7 - ly000 - 22.08.2012 13:29

Witam
Niedługo zmieniam system na Windows 7 i chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy.
-Czy będą musiał formatować cały dysk przed instalacją?
-Jeżeli nie będę musiał go formatować, to czy programy, które zainstalowałem na windows XP będą działać na Windows 7? Chodzi mi o głównie o pakiet ms office i ms visual studio, bo chyba reszta powinna działać.
-Czy da się zrobić upgrade bez sprawnej stacji dysków? Mam nadzieje, że można, ponieważ niedawno mi się zepsuła na amen i póki co, nie zamierzam kupować nowej.
Z góry dziękuje za odpowiedzi.


RE: Upgrade z windows XP na 7 - peciaq - 22.08.2012 14:47

Tzn. kupujesz wersję do upgrade'u czy po prostu pudełkowy Windows 7 w sklepie?


RE: Upgrade z windows XP na 7 - thermalfake - 22.08.2012 15:12

(22.08.2012 13:29)ly000 napisał(a):  -Czy będą musiał formatować cały dysk przed instalacją?

Radzę wykonać czystą instalację z tym, że przed przeinstalowaniem nadal musisz mieć jeszcze partycję XP, żeby instalator zobaczył, że masz prawo do aktualizacji. Czyli nie robimy sricte formatu przed.
http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows7/products/features/windows-easy-transfer
http://windows.microsoft.com/is-IS/windows7/help/upgrading-from-windows-XP-to-windows-7

Cytat:-Jeżeli nie będę musiał go formatować, to czy programy, które zainstalowałem na windows XP będą działać na Windows 7? Chodzi mi o głównie o pakiet ms office i ms visual studio, bo chyba reszta powinna działać.

Nie da się bo architektura Win 7 jest zgoła odmienna od XP. Wsio od, nowa. Przywrócisz to co robisz za pomocą narzędzia Łatwego Transferu.

Cytat:-Czy da się zrobić upgrade bez sprawnej stacji dysków? Mam nadzieje, że można, ponieważ niedawno mi się zepsuła na amen i póki co, nie zamierzam kupować nowej.

Z pendrive'a się da tylko musisz sobie z nośnika upgradeowego zrzucić obraz iso i wrzucić do Windows 7 USB/DVD Download Tool, żeby zrobił uruchamiającą się flash-kę.


RE: Upgrade z windows XP na 7 - ly000 - 22.08.2012 15:16

Jeszcze nie wiem. Za bardzo nie wiem jak to działa.
Najlepiej aby dało się zrobić ten upgrade bez płytki z powodów, które przedstawiłem w powyższym poście.

Gry czy inne programy zawsze kupuję przez allegro w formie klucza, więc nowa stacja dysków byłaby mi zbędna.


RE: Upgrade z windows XP na 7 - thermalfake - 22.08.2012 15:23

Tylko, żeby Ci nie strzeliło do głowy głupi pomysł, żeby sobie kupić klucz do uaktualnienia lub system bez nośnika przez allegro. Microsoft nie prowadzi takiej sprzedaży a naciągacze którzy tak robią bazują na kluczach z wersji msdna, które po czasie są blokowane.
Jak pisałem i tak bez pomocy napędu nie wykonasz sobie bootowalnego pena.