Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Minimalizacja programów tylko do Tray - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Minimalizacja programów tylko do Tray (/minimalizacja-programow-tylko-do-tray-25939-t)



Minimalizacja programów tylko do Tray - mrozilla - 21.08.2012 14:33

Czy jest jakaś możliwość aby minimalizowany program pojawiał się tylko w Tray, a nie tak jak np. Windows Mail i w Tray, i na pasku? Jest to bez sensu, bo to, to samo w dwóch miejscach. Wrzuciłem skrót w autostart i ustawiłem, aby uruchamiał się zminimalizowany i wszystko byłoby ok, gdyby właśnie tylko w tray ikonka zostawała, a niestety również na pasku jest ikonka.
Jest na to jakiś sposób?
Aha i w opcjach nie ma możliwości ustawienia autostartu i sposobu uruchamiania, sposób którego użyłem jest jedyny?


RE: Minimalizacja programów tylko do Tray - peciaq - 21.08.2012 23:08

A używasz jakiegoś programu do tego? Może spróbuj 4t Tray Minimizer, sam go używam, jest lekki i przyjemny, a co ważniejsze - skuteczny.


RE: Minimalizacja programów tylko do Tray - mrozilla - 22.08.2012 15:08

Znaczy tak, znalazłem sposób, że WLM ustawiam w trybie zgodności z Vista SP2 i po zminimalizowaniu klikam ikonę w Tray i zaznaczam, aby nie pokazywało okna tylko w Tray żeby ikona została. Ale niestety po uruchomieniu systemu, gdy WLM uruchamia się zminimalizowany okno programu w pasku zostaje, znika dopiero gdy zmaksymalizuję okno i kliknę minimalizacje, a niestety przy uruchomieniu systemu, gdy program uruchamia się zminimalizowany okno jak było tak jest.
Dziwne jest, że nie ma normalnie takiej opcji w ustawieniach, toż proste, że jak program sam ma sprawdzać pocztę itp. to zazwyczaj każdy go z systemem uruchamia, a tutaj jak i w TB nie ma takiej opcji, trzeba półśrodkami kombinować, a i tak nie jest nigdy w 100% idealnie...