Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Duże wahania prędkości internetu przez WIFI - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Duże wahania prędkości internetu przez WIFI (/duze-wahania-predkosci-internetu-przez-wifi-25825-t)



Duże wahania prędkości internetu przez WIFI - nomoreground - 17.08.2012 11:46

Witam
Mam problem jak w temacie. Raz prędkość dochodzi do 40MB/s (prędkość z umowy) a czasem na załadowanie czegokolwiek muszę czekać 5 min, a plik 50MB zamiast minuty ściąga się półtorej godziny. Neta mam z TP. To na pewno nie jest wina sterowników (nowe ze strony acera) jak również przeglądarki. Na co dzień korzystam z Firefoxa, ale dziś robiłam testy na chromie i wyszło mi coś takiego 32MB/s, 9MB/, 24MB/s, 37MB/s testy robione jeden po drugim na tej samej stronie. Od czego to zależy?

Mój laptop to Acer Aspire 7736ZG


RE: Duże wachania prędkości internetu na wi-fi - Magnetar - 25.08.2012 01:36

No tak, ale taka jest charakterystyka połączeń bezprzewodowych. Zakłócenia spowodowane przez obecność innych sieci w okolicy, mikrofalówki, telefony, inne urządzenia w sieci itp. to wszystko ma wpływ na działanie sieci bezprzewodowych.


RE: Duże wachania prędkości internetu na wi-fi - thermalfake - 25.08.2012 01:41

Ktoś przy tym wątku majstrował bo przypominam sobie, że były odpowiedzi.
Od siebie
http://www.sysprobs.com/windows-7-network-slow


Odp: Duże wachania prędkości internetu na wi-fi - nomoreground - 29.08.2012 12:34

Dzięki, sprawdzę to jak będę miała dostęp do kompa bo na razie mam tylko komórkę i po prostu nie jej jak sprawdzić. Te wahania się trochę unormowały z tym, że teraz strony nie wczytują się do końca, trzeba je odświeżyć żeby działały poprawnie.

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2


RE: Duże wahania prędkości internetu przez WIFI - peciaq - 29.08.2012 20:24

Od razu mówię że nic nie majstrowałem Zadowolony
Teraz tylko poprawiłem brzydkiego orta w tytule Uśmiechnięty


RE: Duże wahania prędkości internetu przez WIFI - nomoreground - 30.08.2012 15:19

Dobra już nie ma takich wachań, jest ok. 40Mb/s
[Obrazek: 2149355117.png]
tearz tylko co z tym ładowaniem stron? ma ktos pomysł to wygląda tak: [Obrazek: bba8f0f64f625.png]