Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Instalator Windows 7 nie wykrywa dysku - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Instalator Windows 7 nie wykrywa dysku (/instalator-windows-7-nie-wykrywa-dysku-25822-t)



Instalator Windows 7 nie wykrywa dysku - biedak15 - 17.08.2012 10:09

Witam,
wczoraj dostałem paczkę z dyskiem - Samsung 502HJ. Dysk jest widoczny zarówno w biosie jak i w systemie. Przy instalacji 7 niestety nie. Zresetowałem biosa, przestawiłem tryb z IDE na AHCI i dalej to samo. Nie wiem za bardzo jak szukać sterowników i znalazłem tylko jedne, przy próbie dołączenia ich do instalacji taki oto komunikat:

[Obrazek: 38aea2d5b3ee8.jpg]

Mogę dodać, że instalator XP bez problemu wykrywa dysk. Napęd i dysk są na innym kanale (napęd jeszcze na taśmę). System który próbuję zainstalować to Win7 x64 HP. Moja płyta główna to Gigabyte GA-EP43-UD3L.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.


RE: Instalator Windows 7 nie wykrywa dysku - thermalfake - 17.08.2012 12:35

Napędu ustawić na zworce SLAVE, żeby w biosie był widoczny jako primary slave.
Jak nie pomoże to w biosie całkowicie wyłączyć kontroler ide (integrated peripherials -> onboard ide controler [disabled]) a system zainstalować z pendrive'a lub postarać się od kogoś o napęd sata. Ta płyta nie ma fikuśnych rozwiązań więc musi się dać zainstalować.


RE: Instalator Windows 7 nie wykrywa dysku - biedak15 - 17.08.2012 23:05

Drugi raz utworzyłem partycje i nagle wszystko ok, nie mam pojęcia dlaczego. Temat do zamknięcia, Pozdrawiam i dziękuje za chęć pomocy.


Instalator Windows 7 nie wykrywa dysku (rozwiązany) - LadyInBlue - 18.08.2012 14:43

Wątek rozwiązany.