Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Aktualizacja Vista Home Premium do Windows 7 Professional (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Aktualizacja Vista Home Premium do Windows 7 Professional (rozwiązany) (/aktualizacja-vista-home-premium-do-windows-7-professional-rozwiazany-2573-t)



Aktualizacja Vista Home Premium do Windows 7 Professional (rozwiązany) - adi377 - 20.11.2009 23:59

Witam,

posiadam zainstalowany system Vista Home Premium i chciałbym go aktualizować do Windows 7 Professional gdyż tylko taki mogę ściągnąć z MSDN za darmo z kluczem. Podczas próby aktualizacji pojawia mi się błąd niezgodności systemów, chciałbym się zapytać czy istnieje możliwość dokonania tej aktualizacji bez instalowania go na czysto.

Pozdrawiam!


RE: Aktualizacja Vista Home Premium do 7 Pro - nieboraku - 21.11.2009 00:20

Probowales podmienic sam klucz?


RE: Aktualizacja Vista Home Premium do 7 Pro - slump - 21.11.2009 04:44

To dziwne bo wg: http://XP.net.pl/windows7/upgrade.html możesz to zrobić. A może starasz się z 32 bit na 64 bit przejść lub odwrotnie)


RE: Aktualizacja Vista Home Premium do 7 Pro - adi377 - 21.11.2009 14:38

Obie wersje systemu sa 32 bitowe. Wg linku od Slump można dokonać takiej aktualizacji.A czy jest to uzależnione od tego ze mam angielska wersje systemu Vista a chce ja aktualizować polska ?
Pojawia mi sie taki komunikat

Nie można uaktualnić z wersji Windows Vista™ Home Premium do Windows 7 Professional. Zamiast tego można wybrać zainstalowanie nowej kopii systemu Windows 7 Professional, ale jest to proces odmienny od uaktualnienia i nie umożliwia zachowania plików, ustawień i programów. Będzie konieczna ponowna instalacja wszystkich programów za pomocą oryginalnych plików lub dysków instalacyjnych. Aby zapisać pliki przed zainstalowaniem systemu Windows, wykonaj ich kopię zapasową w zewnętrznej lokalizacji, na przykład na dysku CD lub DVD albo na zewnętrznym dysku twardym. Aby zainstalować nową kopię systemu Windows 7 Professional, w lewym górnym rogu kliknij przycisk Wstecz i wybierz opcję „Niestandardowa (zaawansowane)”.


RE: Aktualizacja Vista Home Premium do 7 Pro - Saimon - 23.11.2009 18:32

Witam,
Mam podobny problem? Czy jest możliwość zrobienia uprgadu z Visty Home 32 bitowej na Windows 7 Professional 32 bitowego? Będzie wdzięczny za porady. Pozdrawiam!


RE: Aktualizacja Vista Home Premium do 7 Pro - slump - 23.11.2009 18:44

Niestety nie. Poniższa tabela jest prawidłowa i mówi wszystko.

[Obrazek: windows-7-update.jpg]


RE: Aktualizacja Vista Home Premium do 7 Pro - Baskey - 23.11.2009 18:50

Czy Windows 7 Professional, do którego chcesz wykonać upgrade jest po Polsku?


RE: Aktualizacja Vista Home Premium do 7 Pro - Saimon - 23.11.2009 21:02

(23.11.2009 18:50)Baskey napisał(a):  Czy Windows 7 Professional, do którego chcesz wykonać upgrade jest po Polsku?
Tak jest to wersja po polsku. A to coś zmienia?


RE: Aktualizacja Vista Home Premium do 7 Pro - Kriss - 23.11.2009 21:21

(23.11.2009 21:02)Saimon napisał(a):  
(23.11.2009 18:50)Baskey napisał(a):  Czy Windows 7 Professional, do którego chcesz wykonać upgrade jest po Polsku?
Tak jest to wersja po polsku. A to coś zmienia?

Z tego co pamiętam to nie można zrobić uaktualnia jeżeli są różne wersje językowe.


RE: Aktualizacja Vista Home Premium do 7 Pro - adi377 - 24.11.2009 16:52

(23.11.2009 21:21)Kriss napisał(a):  
(23.11.2009 21:02)Saimon napisał(a):  
(23.11.2009 18:50)Baskey napisał(a):  Czy Windows 7 Professional, do którego chcesz wykonać upgrade jest po Polsku?
Tak jest to wersja po polsku. A to coś zmienia?

Z tego co pamiętam to nie można zrobić uaktualnia jeżeli są różne wersje językowe.

W moim przypadku jest tak, ża home premium jest po EN + spolszczenie a nakładka PL, ściągnę wersje angielska i spróbuje zainstalować
właśnie ściągnąłem wersje EN i podczas próby instalacji wyskoczył najpierw błąd, że nie zmieniałem jerzyka na angielski, następnie zmieniam jerzyk w systemie i wyskakuje komunikat, że nie da rady dokonać aktualizacji.